مركز ملی تبادل اطلاعات اعلام كرد

میزبانی بیشتر از 1000 خدمت الكترونیكی بین دستگاهی

میزبانی بیشتر از 1000 خدمت الكترونیكی بین دستگاهی

مرکز ملی تبادل اطلاعات، میزبان بیشتر از یک 1000 خدمت الکترونیکی بین دستگاهی شد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است به منظور تسهیل اجرای بند ب ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه برای به اشتراک گذاری بانکهای اطلاعاتی پایه با هدف پیشگیری از موازی کاری دستگاه ها به منظور ارائه خدمات بین دستگاهی، مرکز ملی تبادل الکترونیکی اطلاعات پایه و بین دستگاهی را ایجاد نماید که این وظیفه به سازمان فناوری اطلاعات ایران محول شده است.
با انجام اقدامات سازمان فناوری اطلاعات و در عین حال همکاری دستگاههای اجرایی کشور، بیشتر از هزار خدمت الکترونیکی در مرکز ملی تبادل اطلاعات استقرار یافت و هم یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تراکنش خدمات الکترونیکی در سال به صورت متمرکز و یکپارچه در این مرکز به ثبت رسید. بررسی وضعیت پیشرفت صعودی توسعه خدمات دولت الکترونیکی نشان داده است تا آخر دولت دوازدهم، تعداد خدمات به حدود ۱۲۰۰خدمت افزایش می یابد.
بررسی وضعیت تعداد خدمات ارائه شده و تراکنش های انجام شده در یک سال قبل در زیر به معرض نمایش گذاشته شده است. این تصویر از آن حکایت می کند که در سال ۱۳۹۹، بیشتر از یک میلیارد و ۳۰۶ میلیون تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شده و بیشترین تعداد تراکنش ها در دیماه صورت گرفته است.


همینطور تعداد سرویسهای عرضه شده در سال ۱۳۹۹ در تصویر زیر آمده و نشان داده است اسفندماه با ۱۰۰۹ خدمت، در صدر ماه های عرضه شده خدمات قرار دارد.


منبع:

1400/02/06
13:44:55
0.0 / 5
942
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ابر نت