با شیوع كرونا صورت گرفت؛

رشد سریع بازار كامپیوتر های شخصی پس از 20سال

رشد سریع بازار كامپیوتر های شخصی پس از 20سال

ابرنت: شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی الزامی میلیاردها نفر در سراسر جهان سبب شد تا خرید کامپیوتر های شخصی پس از 20سال برای انجام امور شغلی، آموزشی و غیره رشد جدی کند.به گزارش ابرنت به نقل از سی ان بی سی، بررسی های مؤسسه گارتنر نشان میدهد رشد میزان خرید کامپیوتر های شخصی که از اواسط سال ۲۰۲۰ به سبب همه گیری ویروس کرونا شروع شد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یافته است.
بر همین اساس میزان خرید کامپیوتر های شخصی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۳۲ درصد رشد کرده که بیشترین میزان رشد سالانه در جهان از سال ۲۰۰۰ به این سو است.
اقبال برای خرید کامپیوتر های شخصی کماکان توسط افراد و صاحبان مشاغل ادامه دارد و باتوجه به ادامه دورکاری و برگزاری کلاس های آموزشی آنلاین این وضعیت درحال حاضر متوقف نخواهد شد.
بر اساس برآوردهای گارتنر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۹.۹ میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به فروش رفته است. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ حدود ۷۱.۷ میلیون کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به فروش رفته بود و از آن زمان خرید این دستگاهها بطور مرتب در حال کاهش بوده تا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۵۱.۶ میلیون دستگاه رسیده است.
گارتنر در محاسبات خود لپ تاپ های ارزان کروم بوک که سیستم عامل آنها مبتنی بر مرورگر بوده و بسیار در مدارس محبوب هستند را منظور نکرده است. در صورت احتساب آمار خرید کروم بوک رشد مورد اشاره به ۴۷ درصد افزایش می یابد.


منبع:

1400/01/24
14:18:28
0.0 / 5
954
تگهای خبر: آموزش , سیستم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ابر نت