یك مدیر گوگل اعلام كرد؛

دلیل عدم دسترسی كاربران ایرانی به خدمات گوگل

دلیل عدم دسترسی كاربران ایرانی به خدمات گوگل

ابرنت: یکی از مدیران گوگل اعلام نموده دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به خدمات این شرکت اقدام دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا برای وادار کردن شرکتها به همخوانی با تحریم ها است.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، یک مهندس نرم افزار و مدیر واحد «جیگساو» گوگل در توئیتی به عدم دسترسی تعدادی کاربران ایرانی به خدمات گوگل اشاره نموده است. «وینیسیوس فورتوتا» در حساب کاربری خود در این زمینه نوشته است: OFAC( دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا) شرکت هایی را ردیابی می کند که جهت همخوانی با تحریم ها، تلاش کافی برای مکان یابی کاربران خود انجام نمی دهند. انتظار می رود شرکت های فناوری بیشتری مجبور به بستن خدمات خود برای کاربران ایرانی شوند. ما باید این سیاست را تغییر دهیم.
وی در این توئیت و توئیت پس از آن به دو نمونه از اقدامات دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا اشاره می کند. یکی از لینک های ضمیمه شده در توئیت مربوط به ژانویه ۲۰۲۱ میلادی است که به تسویه ای میان «اوفک» و شرکت «بیت گو»(BitGo) برای فراهم کردن سرویس کیف پول دیجیتال برای کاربران در مناطق تحریم شده همچون کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه اشاره شده است. در توئیت بعدی نیز به تسویه ای میان «اوفک» و شرکت آمازون اشاره شده که موضوع آن تخلف از مقررات تحریم های آمریکا توسط این شرکت است. این اقدام هشداری به شرکت های آنلاین و تجارت الکترونیک است تا نسبت به غربالگری تحریم ها هوشیارتر عمل کنند. این در حالیست که شرکت گوگل بتازگی برخی خدمات تجاری و غیرتجاری خودرا از دسترسی کاربران ایرانی خارج کرده است. خیلی از خدمات مذکور قبلاً برای کاربران ایرانی محدود بود اما حالا حتی با بهره گیری از فیلترشکن و VPN نیز دسترسی به آنها ممکن نیست. این در حالیست که گوگل تا حالا بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نکرده است.


منبع:

1400/01/23
10:32:56
0.0 / 5
1222
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت