انتقاد نمایندگان آمریكا به شركت نكردن اپل در جلسه استماع كنگره

انتقاد نمایندگان آمریكا به شركت نكردن اپل در جلسه استماع كنگره

به گزارش ابرنت اپل به صورت ناگهانی اعلام نموده در جلسه استماع سنا با مبحث بررسی چالش های رقابتی در ارتباط با اپ استورها شرکت نمی نماید. این امر انتقاد نمایندگان کنگره را به دنبال داشته است.به گزارش ابرنت به نقل از رویترز، طبق بیانیه نمایندگان کنگره آمریکا، اپل از شهادت در جلسه استماع کمیته سنا سر باز زده است. این جلسه جهت بررسی چالش های رقابتی در ارتباط با فروشگاه های اپلیکیشن مربوط است.
توسعه دهندگان اپلیکیشن از مدت ها قبل اپ استور اپل و پلی استور گوگل را متهم کرده اند با اجبار به پرداخت های خاص برای تقسیم درآمد و تنظیم قوانین سختگیرانه برای حضور در این محیط ها مرتکب رفتارهای ضدرقابتی شده اند. در همین راستا قرار بود یک جلسه استماع توسط کمیته زیرمجموعه سنا در اواخر ماه آوریل برگزار گردد. البته تاریخ این جلسه هنوز مشخص نشده است.
ایمی کلوبوچار (نماینده حزب دموکرات) همراه مایک لی (نماینده جمهروریخواه) اعلام نمودند با ارسال نامه ای به تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل از این شرکت خواسته اند در تصمیم خود تجدید نظر کند.
در این نامه آمده است: کمی بیشتر از دو هفته پیش از برگزاری جلسه استماع برنامه ریزی شده، اپل به صورت ناگهانی اعلام نمود هیچ شاهدی را برای حضور در این نشست اعزام نمی نماید. تغییر جهت ناگهانی اپل و رد کردن حضور شاهد برای شهادت دادن غیر قابل قبول است.
اپل به درخواست اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده است.
از سوی دیگر گوگل توافق کرده تا در جلسه استماع کمیته زیرمجموعه سنا شهادت دهد.

1400/01/22
13:05:49
0.0 / 5
939
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ابر نت