نصب نرم افزار روسی در همه گوشیهای روسیه الزامی شد

نصب نرم افزار روسی در همه گوشیهای روسیه الزامی شد

ابرنت: روسیه ملزم کرد همه دستگاههای هوشمند همچون تلفن ها، کامپیوتر ها و تلویزیونها در این کشور نرم افزار روسی از پیش نصب شده داشته باشند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، این قانون از روز پنج شنبه به بعد شامل حال همه دستگاه های تولید شده در روسیه می شود. روسیه این قانون را راهی برای کمک به شرکتهای نرم افزاری روسی در رقابت با شرکتهای بین المللی می داند.

این قانون ممکنست برای اپل مشکل ساز شود و به قانون مقابل این شرکت آمریکایی تبدیل گردد. اما اپل ماه گذشته موافقت نمود به کاربران اجازه دهد نرم افزار روسی را در روسیه نصب کنند.

این شرکت اعلام نمود اپلیکیشن های طراحان روسی را به کاربرانی که گوشی شان را فعال می کنند، عرضه خواهدنمود اما همه اپلیکیشن ها چک می شوند تا اطمینان حاصل شود سیاستهای حریم خصوصی و امنیتی اپل را رعایت می کنند.

این انعطاف پذیری به مفهوم آنست که کاربران می توانند در هنگام تنظیم دستگاهشان، اپلیکیشن های روسی را بجای اپلیکیشن های خارجی نصب کنند.

تیان ژانگ، یک طراح iOS در توییتی، ویدیویی را از پروسه تنظیمات جدید به اشتراک گذاشت. صفحه نمایش در مرحله تنظیمات، عبارت "مطابق با قوانین روسیه، اپلیکیشن های موجود برای دانلود را مشاهده کنید" را نشان میدهد. با انتخاب گزینه ادامه، کاربر به لیستی از اپلیکیشن های روسی هدایت می شود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، روسیه در کوشش برای رویارویی با شرکتهای فناوری آمریکایی در این کشور و تحکیم اتکا به اینترنت تحت کنترل دولت می باشد. روسیه ماه گذشته دسترسی به توییتر را در واکنش به امتناع این شرکت از حذف محتوای ممنوع آهسته کرد اما به اشتباه خیلی از وب سایتهای دولتی همچون وب سایت کرملین قطع شدند.

منبع:

1400/01/15
11:28:29
0.0 / 5
1079
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ابر نت