توقف استفاده از لاین برای اطلاعات حساس دولت ژاپن

توقف استفاده از لاین برای اطلاعات حساس دولت ژاپن

ابرنت: دولت ژاپن تصمیم گرفت استفاده از اپلیکیشن پیام رسان محبوب لاین برای تبادل اطلاعات حساس را موقتاً متوقف نماید.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، کاتسونوبو کاتو، دبیر کابینه و سخنگوی دولت ژاپن اظهار نمود: دولت استفاده از لاین در تبادل اطلاعات حساس را متوقف می کند و نیروی ویژه ای را فورا تشکیل می دهد تا دستورالعمل استفاده فورا تهیه شود.

این تصمیم در پی انتشار اخیر اخباری صورت گرفت که برمبنای آنها، چهار مهندس لاین از سال ۲۰۱۸ در چین به سرورهای این اپلیکیشن در ژاپن که حاوی نامها، شماره های تلفن و نشانی ایمیل کاربران این پیام رسان بوده است، دسترسی داشته اند.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی لاین که ۱۸۶ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، در پی انتشار گزارشهای مذکور اعلام نمود این شرکت دسترسی به پایگاه داده کاربران را برای زیرمجموعه چینی خود مسدود کرده است.

اپلیکیشن لاین در ژاپن بعنوان ابزار ارتباطی اجتماعی اصلی استفاده می شود و این اپلیکیشن بعنوان یک زیرساخت اطلاعاتی توسط دولتهای محلی و سایر سازمانها در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. لاین در تایوان، تایلند و اندونزی هم محبوب است.

در بحبوحه تشدید رقابت میان آمریکا و چین بر سر برتری فناوری، حساسیت در ژاپن نسبت به کنترل اطلاعات در چین بالا رفته است.

لاین با شرکت زد هولدینگز کورپ، اپراتور خدمات اینترنتی یاهو ژاپن در اول مارس ادغام شد تا کسب وکار خدمات آنلاین خودرا در سراسر جهان توسعه بخشیده و با غولهای فناوری آمریکایی و چینی رقابت کند.

منبع:

1400/01/10
23:31:01
1079
0.0 / 5
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , خدمات , سرور
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت