مذاكرات مایكروسافت برای خرید ۱۰ میلیارد دلاری یك پیام رسان

مذاكرات مایكروسافت برای خرید ۱۰ میلیارد دلاری یك پیام رسان

ابرنت: شرکت مایکروسافت سرگرم مذاکره برای خرید پلت فرم پیام رسانی دیسکورد به مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد دلار است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: دیسکورد با خریداران علاقمند همچون مایکروسافت مذاکره کرده است. یکی از این منابع آگاه گفت احتمال زیادی وجود دارد که دیسکورد به جای فروش خود، سهامش را عرضه نماید. پیش تر ونچربیت گزارش کرده بود دیسکورد در حال بررسی فروش است و در مراحل پایانی مذاکرات با یک خریدار است. اما مایکروسافت در اینباره اظهارنظر نکرد.

دیسکورد که تا دسامبر گذشته حدود هفت میلیارد دلار ارزش داشت، یک پلت فرم است که در آن کاربران فعالیت های گروهی مانند بازیها، بحثها و حتی جشنهای مجازی را از راه پیام صوتی، تصویری و متنی هماهنگ می کنند.

مایکروسافت در کوشش برای تحکیم خدمات بازی ویدیویی خود با خرید ۷.۵ میلیارد دلاری زِنی مکس مدیا پارسال بوده است.

پاندمی کووید ۱۹ چشم انداز شرکتهای بازی را تقویت کرده است چونکه افراد بیشتری در خانه می مانند و برای سرگرمی در دوران قرنطینه، به بازیهای ویدیوی روی می آورند.

مایکروسافت با کسب و کار قوی بازی خود در کوشش برای داشتن پلتفرمهای رسانه اجتماعی جمعی بوده است. خرید رسانه اجتماعی بزرگ قبلی این شرکت، قرارداد ۲۶.۲ میلیارد دلاری لینکدین در سال ۲۰۱۶ بود. اما مایکروسافت در کوشش برای خرید داراییهای آمریکایی اپلیکیشن ویدیویی تیک تاک در سپتامبر سال قبل شکست خورد.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه فایننشیال تایمز به تازگی درباره علاقه مایکروسافت برای خرید پلت فرم رسانه اجتماعی پینترست گزارش کرده بود.

منبع:

1400/01/06
13:12:31
0.0 / 5
1102
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ابر نت