مركز ماهر اعلام كرد:

آلودگی به بدافزار و فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادهای سایبری

آلودگی به بدافزار و فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادهای سایبری

به گزارش ابرنت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری گزارش در ارتباط با رخدادهای سایبری سال ۹۹ را منتشر نمود. طبق این گزارش آلودگی به بدافزار و فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادها قرار دارند.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، گزارش خدمات مرکز ماهر در سال ۹۹ توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری انتشار یافته است. طبق این گزارش در سال ۱۳۹۹ حدود ۶۴۴۴ مورد خدمت توسط این مرکز به دستگاههای دریافت کننده خدمات عرضه شده است. خدمات عرضه شده شامل فراوانی و نوع رخدادهای سایبری رسیدگی شده توسط مرکز ماهر، بخش های دریافت کننده این خدمات و نحوه آگاه شدن مرکز ماهر از رخدادهای سایبری سال ۹۹ است. این گزارش نشان داده است که از نظر فراوانی نوع رخداد، شناسایی صدمه پذیری، آلودگی به بدافزار و بات و فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادها قرار داشته اند. در همین حال ۲ هزار و ۷۳۸ رخداد از سمت مراجع بین الملل و ۲ هزار و ۲۶۵ رخداد سایبری از منابع داخلی به ثبت رسیده است.
اپراتورها، بخش خصوصی، دستگاههای حاکمیتی و بانک ها و مؤسسات مالی به ترتیب بیشترین دریافت کننده خدمات در ارتباط با رخدادهای کامپیوتری هستند. در بین بخش های حاکمیتی دریافت کننده خدمات امداد سایبری از جانب مرکز ماهر، وزارت ارتباطات، وزارت عتف، وزارت بهداشت و وزارت اقتصاد در رتبه های نخست قرار دارند.


منبع:

1400/01/06
00:01:37
0.0 / 5
1006
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ابر نت