توئیتر تسلیم تركیه شد؛

توئیتر برای تبعیت از قوانین تركیه نهاد حقوقی تاسیس می كند

توئیتر برای تبعیت از قوانین تركیه نهاد حقوقی تاسیس می كند

به گزارش ابرنت توئیتر اعلام نموده که یک نهاد حقوقی در ترکیه تاسیس می کند تا بتواند به فعالیت خود در این کشور بر اساس قوانین تصویب شده جدید آن در مورد شبکه های اجتماعی ادامه دهد.به گزارش ابرنت به نقل از آسوشیتدپرس، ترکیه سال قبل یک قانون بحث انگیز در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی به تصویب رساند که به باعث آن هر شبکه اجتماعی با بیشتر از یک میلیون عضو برای تداوم فعالیت در داخل خاک ترکیه باید در این کشور دارای نمایندگی باشد.
بر اساس بیانیه توئیتر که روز جمعه صادر شد، این شرکت قانون جدید ترکیه در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گرفته از آن تبعیت کند و بنابراین نهادی حقوقی را جهت بررسی و اجرای قوانین ترکیه تأسیس می کند. در عین حال توئیتر افزوده که مدافع گفتگوی عمومی آزادانه در این شبکه اجتماعی است و تضمین می نماید که خدماتش در دسترس مردم در همه جا باشد.
سرکشی توئیتر، فیسبوک، تیک تاک و یوتیوب از قانون مصوب ترکیه در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی سبب شد تا در سال ۲۰۲۰ هر یک از آنها در حدود ۵.۱ میلیون دلار جریمه شوند. دولت ترکیه تهدید کرده بود در صورت تداوم قانون شکنی این شبکه های اجتماعی دریافت و نمایش آگهی توسط آنها را ممنوع خواهد نمود و پهنای باند اختصاصی به این شبکه ها را تا بدان حد کم می کند که دسترسی به آنها در ترکیه ناممکن شود.
قانون جدید، شبکه های اجتماعی را ملزم می کند تا محتوای ناقض حریم شخصی و حقوق افراد را ظرف ۴۸ ساعت حذف نمایند و در صورت رد درخواست مذکور در این مورد علل موجه عرضه کنند. در صورت وقوع خسارت بعد از عدم حذف محتوای مذکور، شبکه اجتماعی که محتوا بر روی آن انتشار یافته باید پاسخگو باشد. لزوم نگهداری محتوای در ارتباط با کاربران ترکیه ای بر روی سرورهایی در درون کشور بخش دیگری از این قانون است.
بر اساس آمار توئیتر دولت ترکیه سال قبل ۳۱ درصد از کل درخواست های حذف محتوا از این شبکه اجتماعی در سرتاسر جهان را عرضه کرده و تعداد درخواست های آن بالغ بر ۴۵۸۰۰ مورد بوده است. توئیتر با یک سوم این درخواست ها موافقت کرده است.

1400/01/03
13:11:16
0.0 / 5
1207
تگهای خبر: حقوق , خدمات , سرور , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ابر نت