توسل دولت هند به دادگاه برای توقف تغییرات واتس اپ

توسل دولت هند به دادگاه برای توقف تغییرات واتس اپ

دولت فدرال هند از یک دادگاه دهلی خواست مانع اجرای تغییر سیاست حریم خصوصی جنجالی پیام رسان واتس اپ شود.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند در درخواستی که در دادگاه عالی دهلی تنظیم کرد، اعلام نمود که تغییر سیاست حریم خصوصی واتس اپ قوانین فناوری هند را در چندین مورد نقض می کند.

متوسل شدن دولت هند به دادگاه منعکس کننده تنشهای رو به رشد میان واتس اپ و کشوری است که یکی از مهم ترین بازارهای این سرویس پیام رسان به حساب می آید. واتس اپ هم اکنون بر سر سرویس پرداخت پول با چالشهایی در این کشور روبروست و ملزم به رعایت دستورالعمل جدیدی شده که بر مبنای آن باید رمزنگاری خویش را شکسته و عاملان ارسال پیامهای غیرقانونی را در پلتفرمش شناسایی کند.

وزارت فناوری اطلاعات هند پیش تر در مورد تغییر سیاست حریم خصوصی واتس اپ ابراز نگرانی کرده و در ایمیلی از واتس اپ خواسته بود این تغییرات را لغو کند.

طبق اظهارنامه دولت هند، سیاست حریم خصوصی واتس اپ قوانین فناوری اطلاعات این کشور را نقض می کند چونکه ماهیت اطلاعات کاربران که گردآوری می شود را مشخص نکرده و درباره جمع آوری اطلاعات، کاربران را آگاه نمی نماید. همینطور ضمانت نمی کند اشخاص ثالثی که اطلاعات کاربران را دریافت می کنند، محرمانگی آنها را حفظ خواهند کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، واتس اپ و فیسبوک در جلسات قبلی دادگاه درباره سیاست حریم خصوصی جدید اعلام نموده بودند که اطلاعات شخصی مهم کاربران را گردآوری و به اشتراک نمی گذارند. دولت هند از واتس اپ به علت برخورد متفاوت انتقاد و اعلام نموده بود سیاست حریم خصوصی این پیام رسان در هند متفاوت از سیاستی است که در اروپا اجرا می کند. جلسه بعدی دادگاه این پرونده در ۲۸ آوریل برگزار می گردد.

منبع:

1400/01/02
13:45:57
0.0 / 5
1121
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت