وزیر ارتباطات خبر داد:

شروع عملیات اجرائی مركز داده بزرگ جنوب كشور در شیراز

شروع عملیات اجرائی مركز داده بزرگ جنوب كشور در شیراز

به گزارش ابرنت فارس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شروع عملیات اجرائی مرکز داده بزرگ جنوب کشور در منطقه قصردشت شیراز با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط شرکت همراه اول آگاهی داد و اظهار داشت: این مرکز ۵ برابر بزرگتر از بزرگترین دیتا سنتر فعال شیراز است.


محمدجواد آذری جهرمی پنج شنبه ۲۸ اسفند در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی فارس و کنترل پیشرفت مصوبات سفر خردادماه اظهار داشت: مرکز داده بزرگ جنوب کشور به یک مرکز اصلی فناوری اطلاعات در کشور تبدیل خواهد شد و هم زیرساخت های لازم برلی کسب و کارهای دیجیتال در فارس را فراهم می آورد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور از برنامه زمانیندی بهره برداری از این پروژه را ۱۸ ماهه اعلام نمود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه کار اصلی توسعه ارتباطات در فارس بر دوش همراه اول است، اظهار داشت: طرح های مخابراتی فارس در ۵ فاز تعریف شده که چهار فاز آن تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و فاز آخر نیز تا خرداد سال آینده به پایان می رسد.
آذری جهرمی همین طور اعلام نمود که ۷ سایت جدید در امتداد توسعه ارتباطاتی در شهر صدرا راه اندازی می شود.
او افزود: تا اختتام اردیبهشت ۱۴۰۰، افزایش ارتقای ۷ سایت که معادل ۵۰ درصد رشد ظرفیت پهنای باند در صدرا می شود، توسط همراه اول اجرا می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور از تحت پوشش قرار گرفتن منطقه تخت جمشید و حرم مطهر احمد بن موسی به ۵G تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ توسط شرکت ایرانسل آگاهی داد و اظهار داشت: این فناوری برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و باغ ارم نیز هفته سوم فرودین ماه ۱۴۰۰ توسط همراه اول اجرائی می شود.
آذری جهرمی اشاره کرد: همانگونه که در مجموعه جهانی تخت جمشید، شرکت آسیا تک وای فای به کار گذاشته، در مقبره کوروش نیز برای گردشگران این کار باید صورت گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور از برگزاری جشن روز جهانی ارتباطات به میزبانی کلانشهر شیراز آگاهی داد.
به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته به استان فارس سفر کرده است.
منبع:

1399/12/29
13:30:56
0.0 / 5
1111
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ابر نت