معاون رگولاتوری:

سامانه سلب امتیاز مالكیت سیمكارت افتتاح شد

سامانه سلب امتیاز مالكیت سیمكارت افتتاح شد

ابرنت: سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت در اپلیکیشن های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه افتتاح شد.به گزارش ابرنت به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مجید حقی معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از راه اندازی سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت در اپلیکیشن های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه آگاهی داد.
وی اضافه کرد: فاز اول سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امتداد توسعه دولت الکترونیک، بمنظور کاهش مراجعه مردمی به دفاتر پیشخوان و نمایندگی های اپراتورها در وضعیت همه گیری ویروس کرونا و ایجاد تسهیل در ساماندهی سیمکارت های تحت مالکیت مشترکین به راه افتاده است.
حقی درباره نحوه استفاده از این سامانه اظهار نمود: با راه اندازی این سامانه تمامی مشترکین تلفن همراه می توانند با نصب آخرین نسخه اپلیکیشن اپراتور مورد نظرشان در بخش مدیریت سیمکارت ها برای سلب مالکیت سیمکارت هایی که در آن اپراتور به نامشان ثبت شده، اقدام نمایند. مشترکان سیمکارت های اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) نیز می توانند با مراجعه به وب سایت اپراتور مورد نظرشان از سیمکارت های تحت مالکیت خود باخبر شده و با انتخاب یکی از گزینه های «عدم نیاز به سیم کارت» یا «عدم اطلاع از صدور سیم کارت» بعد از طی پروسه تعیین شده، برای سلب مالکیت سیمکارت اقدام نمایند.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اشاره کرد: بعد از پیموده شدن پروسه سلب امتیاز، اشتراک سیمکارت به صورت قطعی از مالکیت مشترک خارج می شود.


منبع:

1399/12/20
11:36:23
0.0 / 5
1019
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ابر نت