در گفت وگو با ابرنت اعلام شد

راه اندازی ۴ برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشكی در شهر دانش دانشگاه تهران

راه اندازی ۴ برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشكی در شهر دانش دانشگاه تهران

به گزارش ابرنت رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه اندازی چهار برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: راه اندازی این شهر با قدرت جلو می رود و در این زمینه سرمایه گذاران خوبی پیدا شده و مقرر است با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه جلو برود.


دکتر عباس زارعی هنزکی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به عصر تکنولوژی اظهار نمود: در عصر تکنولوژی، همه کشورها، برای برنامه های پنج، ۱۰ و ۲۰ ساله خودشان، واژه هایی را انتخاب نموده اند و در جهت این واژه ها برنامه ریزی های خودرا شکل می دهند.

وی افزود: اروپا با مفهوم صنعت چهارم (industry 4)، ژاپن با مفهوم جامعه پنجم (society 5)، آمریکا با مفهوم اینترنت صنعتی (industrial internet)، کشورهای آسیایی با مفهوم شهر هوشمند (smart cities) و چین با مفهوم ساخت چین (made in china) برنامه های خودرا طراحی و پروتکل های لازم را شکل داده اند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در ادامه اشاره کرد: در ایران نیز مفهوم شهر دانش (knowledge cities) انتخاب شده است. دانشگاه تهران، پیشرو و بنیان گذار شهر دانش است. کشور و قوانین نیز به پشتیبانی از این مفهوم پرداخته اند. در بحث شهر دانش، هوشمندی (smart)، سبز بودن(green) و کارآفرین بودن (entrepreneur) مد نظر است.

دکتر زارعی تصریح کرد: شهر دانش که نماد پاسخگویی به اصلی ترین نیاز امروز کشور یعنی تبدیل اقتصاد سنتی به دانش بنیان عنوان شده است، در زمینی به مساحت ۴۲۸ هزار متر مربع برای توسعه پارک علم و فناوری و با حضور ۶۰۰ شرکت دانش بنیان و اشتغال زایی نهایتاً ۱۸ هزار نیروی دانش آموخته و با هدف گسترش فضای کسب وکار راه اندازی می شود که هزینه راه اندازی فضاها بوسیله اجازه بهره برداری طولانی مدت به سرمایه گذاران تامین می شود.

منبع:

1399/12/10
22:38:49
0.0 / 5
1519
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ابر نت