مضر بودن فناوری 5G برای سلامتی اثبات نشده است

مضر بودن فناوری 5G برای سلامتی اثبات نشده است

بگفته رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار گرفتن در در فاصله نزدیک یک متری هر تابش الکترومغناطیسی به مدت طولانی ضرر دارد اما تا حالا هیچ مستندی در زمینه مضر بودن فناوری 5G برای سلامتی و حوزه خدمات عمومی حمل و نقل رصد نشده است.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، وحید یزدانیان در نشست خبری همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات که به صورت مجازی برگزار شد، درمورد اخبار و شنیده ها در خصوص خطرات فناوری 5G اظهار نمود: ما نمی توانیم به بهانه مطالعات و احتمالات روند سازندگی و توسعه را تعطیل نماییم. البته بر این باور هستیم که باید امنیت مردم ما حفظ شود. پروژه ها و تحقیقات مفصلی درباره تابش امواج الکترومغناطیس با نهادهای مسوول انجام دادیم و این پروژه ها ما را به این نتیجه رساند و به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات هم ارائه کردیم که این تابش ها برای سلامتی مردم مضر نمی باشد.
وی افزود: البته اگر شما در فاصله نزدیک یک متری آنتنی به مدت طولانی قرار بگیرید، ضرر دارد و هر تابش الکترومغناطیسی این زیان را خواهد داشت. اما در زمینه 5G که یک فناوری نو است، تا کنون هیچ مستندی در زمینه مضر بودن این فناوری برای سلامتی و حوزه خدمات عمومی حمل و نقل رصد نشده است. ما مطالعات حوزه 5G را هم در زمینه تابش و غیرتابش انجام می دهیم و به این جمع بندی نرسیده ایم. توسعه و سازندگی کشور را نمی توان معطل این موارد کرد. فناوری 5G آمده و در دنیا استفاده می شود.
ادامه دارد


1399/12/02
20:27:02
0.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت