اپل برای طراحی فناوری 6G آگهی استخدام داد

اپل برای طراحی فناوری 6G آگهی استخدام داد

شرکت اپل که چند ماه پیش اولین مدل های آیفون مجهز به فناوری بی سیم ۵G را عرضه نمود، حالا به دنبال شروع کار روی اتصال سلولاری نسل ششم یا ۶G است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، این شرکت فناوری آمریکایی هفته جاری آگهی استخدام مهندسان در زمینه پژوهش سیستم بی سیم برای شبکه های نسل فعلی و آینده را منتشر نمود. آگهی ها برای موقعیتهای شغلی در دفاتر اپل در سیلیکون ولی و سن دیه گو هستند که این شرکت در آنجا روی توسعه فناوری بی سیم و طراحی تراشه کار می کند.

بر اساس این آگهی استخدام، افرادی که برای این موقعیتها استخدام خواهند شد، به تحقیق و طراحی در زمینه سیستمهای ارتباطی بی سیم نسل جدید برای شبکه های دسترسی رادیویی خواهند پرداخت و در مجامع آکادمیک و صنعتی در مورد فناوری ۶G شرکت خواهند کرد. ناظران صنعت انتظار ندارند ۶G تا حدود سال ۲۰۳۰ ارائه شود اما این آگهی استخدام نشان داده است که اپل می خواهد در مراحل اولین طراحی تکنولوژی جدید، حضور جدی داشته باشد. با این وجود سخنگوی این شرکت در اینباره اظهارنظر نکرد.

مدل های فعلی آیفون از مودمهای ۵G که توسط شرکت کوالکام طراحی شده اند، استفاده می نمایند. در حالیکه اپل اولین گوشی های ۵G خویش را به بازار عرضه نموده اما این شرکت وابستگی زیادی به محصولات شرکت کوالکام برای اتصال به شبکه بی سیم جدید دارد که به طرز قابل ملاحظه ای میزان و سرعتی که مصرف کنندگان می توانند دانلود کنند را زیاد می کند.

اپل سال قبل به گروهی از شرکتهایی پیوست که روی استانداردهایی برای ۶G و سایر فناوریهای سلولاری نسل جدید کار می کنند. استانداردها و زمان ارائه ۶G هنوز به صورت قطعی تعریف نشده اند. اما بعضی از تحلیل گران می گویند این فناوری می تواند سرعت را بیشتر از ۱۰۰ برابر سریعتر از ۵G امکان پذیر کند. این آگهی استخدام نشانه دیگری از ادامه تلاش اپل برای طراحی داخلی فناوری های بیشتر است. این شرکت پردازنده هایی برای آیفون و آی پد را طراحی نموده و سال قبل تلاشها در این حوزه را به طراحی پردازنده مک توسعه داد. همینطور کار روی نمایشگرهای سفارشی، فناوری های دوربین و همینطور تراشه های بی سیم برای اپل واچ را تقویت کرده است.

اپل سال قبل طراحی اولین مودم سفارشی خود که به تلفنها امکان می دهد به شبکه های بی سیم متصل شوند را شروع کرد. مدیر تراشه و فناوری سفارشی اپل در دیداری با کارمندان این شرکت در دسامبر اظهار کرده بود سرمایه گذاریهای استراتژیک بلندمدت نظیر اینها بخش مهمی از توانمندسازی محصولات اپل بوده و تضمین می نماید این شرکت خط تولید غنی از فناوریهای نوآورانه برای آینده اش خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، باآنکه اپل در حال زمینه سازی برای ایفای نقش کلیدی در ۶G است اما کارهای زیادی در فناوری ۵G پیش رو دارد تا از این تکنولوژی که در دوران ابتدایی خود قرار دارد، به صورت کامل بهره بگیرد. این شرکت ۵G را به دستگاههای دیگر مانند اپل واچ و آی پد توسعه نداده و شماری از مدل های آیفونی که هم اکنون می فروشد از فناوری قدیمیتر ۴G استفاده می نمایند. احیانا اولین مودمی که اپل می سازد برای اتصال ۵G خواهد بود.

منبع:

1399/12/02
09:34:30
0.0 / 5
1080
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ابر نت