هشدار محققان امنیتی؛

صدمه پذیری خطرناك ویندوز با كلیك روی یك لینك فعال می شود

صدمه پذیری خطرناك ویندوز با كلیك روی یك لینك فعال می شود

محققان امنیتی از شناسایی صدمه پذیری خطرناکی در ویندوز ۱۰ اطلاع داده اند که سبب نمایش پیام خطای صفحه آبی و صدمه دیدن هارد دیسک می شود.به گزارش ابرنت به نقل از اسلش گیر، در ماه های اخیر حفره های امنیتی و صدمه پذیری های فراوانی در سیستم عامل ویندوز ۱۰ شناسایی شده است. اما تازه ترین مشکل این سیستم عامل به دلیل احتمال صدمه زدن به هارد دیسک بسیار نگران کننده است.
مشکل مذکور تنها با بازدید از یک لینک یا محلی خاص در کامپیوتر به وجود می آید. کارشناسان امنیتی هنوز نتوانسته اند علت اصلی شکل گیری این مشکل را که در ارتباط با فایل سیستم NTFS است را شناسایی کنند.
محققان می گویند حتی وارد کردن لینک معیوب در میله آدرس ویندوز بدون کلیک کردن بر روی آن هم امکان دارد باعث اختلال در عملکرد کامپیوتر شده و صفحه آبی نشان دهنده مختل شدن کامل عملکرد سیستم عامل ویندوز را به نمایش بگذارد. هکرها و کلاهبرداران اینترنتی می توانند از راه دور از این مشکل سو بهره برده و با ارسال فایل حاوی لینک آلوده و معیوب کامپیوتر های کاربران را تخریب کنند.
در برخی موارد این صدمه پذیری منجر به راه اندازی مکرر کامپیوتر هم می شود و بنابراین کاربران ویندوز ۱۰ باید از کلیک کردن بر روی لینک های مشکوک و حتی آیکون های ناشناس که امکان دارد لینک های مخرب در آنها جاگذاری شده باشند، پرهیز کنند. مایکروسافت اعلام نموده در حال بررسی مبحث است، اما هیچ وصله به روزرسانی برای حل این مشکل عرضه نکرده است.


منبع:

1399/11/01
12:14:00
0.0 / 5
1140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ابر نت