در جریان انتخابات امریكا؛

ترامپ مغضوب كدام شبكه های اجتماعی شد

ترامپ مغضوب كدام شبكه های اجتماعی شد

به گزارش ابرنت یوتیوب جدید ترین شرکت فناوری است که حساب کاربری دونالد ترامپ را برای ترویج خشونت مسدود کرد. حال آنکه که پیش از آن انبوهی از شرکت ها از فیسبوک و توئیتر گرفته تا اپل ترامپ را تحریم کرده بودند.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، بامداد امروز یوتیوب اعلام نمود به علت انتشار ویدئوی مروج خشونت در کانال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، آنرا به مدت یک هفته یا بیشتر تعلیق کرده است. این درحالی است که قبل از یوتیوب شبکه های اجتماعی مختلف از فیسبوک و توئیتر گرفته تا توییچ حساب های کاربری رئیس جمهور آمریکا را حذف کرده اند. در زیر لیستی از شبکه های اجتماعی مهم آمده است که مبادرت به تعلیق حساب کاربری ترامپ همزمان به ایام انتخابات آمریکا کرده اند:
*توئیتر
این شبکه اجتماعی موضع سرسختانه تری نسبت به بقیه شرکتهای فناوری در مقابل ترامپ گرفت. هرچند بعد از حمله به کنگره فقط به مدت ۲۴ ساعت حساب کاربری وی را تعلیق کرد اما بعد از انتشار یک رشته توییت توسط او، حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا برای همیشه در توئیتر بسته شد.
*فیس بوک و اینستاگرام
فیس بوک و زیر مجموعه اش هم بعد از حمله به کنگره حساب های کاربری ترامپ را مسدود کردند اما مدت زمان ممنوعیت آنها بر خلاف توئیتر مشخص نمی باشد. هرچند فیسبوک ابتدا اعلام نمود احتمالاً تعلیق حساب کاربری ترامپ تا آخر مدت زمان ریاست جمهوری او باقی می ماند. اما شریل سندبرگ یکی از مدیران فیسبوک روز گذشته اعلام نمود مدت این تعلیق معلوم نیست و هنوز تصمیمی در اینباره گرفته نشده است.
*اسنپ چت و توییچ
این دو شبکه اجتماعی که یکی برای اشتراک گذاری عکس محبوب است و دیگری به علاقمندان بازی های کامپیوتری اختصاص دارد هم حساب های کاربری رئیس جمهور آمریکا را مسدود کرده اند. توییچ در اطلاعیه ای برای وبسایت آکسیوس این اقدام را گامی ملزوم برای حفاظت از اجتماع و اجتناب از سوءاستفاده از پلت فرم برای ترویج خشونت دانست.
*شاپیفای
این پلت فرم آنلاین مخصوص فروشگاه های آنلاین است و بعد از حمله طرفداران رئیس جمهور به کنگره به سرعت فروشگاه های آنلاین محصولات کمپین ترامپ و بنیاد او را از سرویس خارج کرد. این پلت فرم اعلام نمود دلیل حذف فروشگاه های آنلاین ترامپ نقض قوانین در ارتباط با ترویج یا پشتیبانی از سازمان، پلت فرم یا افرادی است که تهدید به اعمال خشونت می کنند.
*تیک تاک و پینترست
به نوشته نشریه ووکس پلت فرم های دیگر مانند پینترست و تیک تاک حساب کاربری ترامپ را مسدود نکرده اند، چونکه به نظر می آید وی حساب کاربری در این دو پلت فرم ندارد. اما آنها گسترش هشتگ ها و محتوای در ارتباط با تبلیغ نظریه های توطئه رئیس جمهور آمریکا مانند «هشتگ دزدی را متوقف کنید» را محدود کرده اند.
از سوی دیگر تیک تاک هم ویدئوهای سخنرانی ترامپ برای طرافدارانش را که آنها را به تظاهرات در پایتخت آمریکا فراخوانده بود، حذف نمود. هشتگ هایی مانند «تندباد در پایتخت» و «حزب وطن خواه» به نوتیفیکیشنی منتهی می شوند که درباره قوانین این شبکه است.
*حذف حامیان ترامپ در ردیت
از سوی دیگر وبسایت ردیت هم یک گروه زیرمجموعه از طرفداران دونالد ترامپ به نام« r/DonaldTrump» را مسدود کرد چونکه به صورت مداوم قوانین در ارتباط با خشونت را زیر پا گذاشته است.
*حذف سرور دونالد ترامپ در دیسکورد
از سوی دیگر پلت فرم دیسکورد هم مبتنی بر چت های صوتی است سروری به نام «دونالد ترامپ» را مسدود کرد چونکه با یکی از اعضای فوت شده زیر مجموعه ردیت و همینطور انجمن «Donald.win» مرتبط بوده است.
*حذف پارلر از جانب سه شرکت فناوری
همچنین سه شرکت گوگل، اپل و آمازون اپلیکیشن پارلر را حذف کردند. این اپلیکیشن محلی برای تجمع طرفداران ترامپ بود و از آن برای برنامه ریزی حمله به کنگره استفاده شده بود.
*یوتیوپ
در این میان یوتیوب واکنش سهل گیرانه تری نسبت به ترامپ نشان داده بود. همین مساله سبب شد گروه های حقوق بشری به آلفابت (شرکت مادر یوتیوب) اخطار دهند در صورت مسدود نکردن کانال دونالد ترامپ آنرا تحریم کنند. یوتیوب با فاصله چند ساعت کانال ترامپ را مسدود کرد چونکه ویدئویی با محتوای خلاف قوانین پلت فرم به اشتراک گذاشته بود. یوتیوب این ویدئو را مروج خشونت دانست و به آن اخطار داد. در نتیجه این اخطار کانال ترامپ حداقل به یک مدت هفته یا بیشتر تعلیق شد.

1399/10/24
23:53:34
0.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ابر نت