قیمت خودرو به سایت ها برگشت

قیمت خودرو به سایت ها برگشت

به گزارش ابرنت بعد از هشت ماه ممنوعیت، قیمت خودرو در آگهی های اینترنتی قابل مشاهده شد و با عنایت به رایزنی ها احتمال درج قیمت مسکن در آینده نزدیک هم وجود دارد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، از عصر پنجشنبه ۱۸ دیماه بعد از ممنوعیت هشت ماهه، قیمت خودرو به پلتفرمهای آگهی آنلاین بازگردانده شد. ممنوعیت درج قیمت خودرو و مسکن از اردیبهشت ماه سالجاری بوجود آمده بود. البته هنوز قیمت مسکن در آگهی های اینترنتی قابل مشاهده نیست ولی شنیده می شود که امکان دارد نرخهای مسکن هم به سایتها برگردد.
به دنبال التهاب بازارهای مسکن و خودرو، دادستانی با هدف کنترل قیمتها از اردیبهشت سال جاری، درج قیمت در سایتهای فروش ملک و اتومبیل را ممنوع کرد. هرچند از آن زمان تا کنون قیمت خودرو حدود ۳۵ درصد و قیمت خانه در تهران تا آبان ماه، هر ماه حدود ۱۰ درصد و به صورت کلی ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد؛ رشدی که البته در آذرماه متوقف و حتی نرخ رشد ماهانه ۱.۱ درصد منفی شد. با این وجود گروهی از کارشناسان معتقدند که علت صفر رسیدن تورم ماهیانه بازارمسکن، حذف قیمت در آگهی ها نبوده بلکه این مسئله ازاحتمال احیای مجدد برجام و کاهش نرخ ارز نشأت می گیرد.
به دنبال ممنوعیت درج قیمت مسکن و خودرو در سایتها، از اواخر شهریورماه هم طبق اعلام دادستانی، افرادی که قصد درج آگهی در سامانه های فروش مسکن و خودرو را دارند باید در سامانه امتا احراز هویت شوند. این در شرایطی است که در ایام اخیر فعالان کسب و کارهای مجازی بیان نمودند کاربران، اقبال چندانی به سامانه امتا نشان نمی دهند.
مخالفان حذف قیمتها می گویند که سانسور قیمت، تنها سبب زحمت متقاضیان می شود و راه را برای شفافیت بازار می بنند که به سوءاستفاده برخی سوداگران می انجامد.
با این وجود، موافقان عدم درج قیمتها همچون مصطفی قلی خسروی ـ رئیس اتحادیه مشاوران املاک ـ با این استدلال که بازار مسکن از آگهی های بدون هویت ضربه می بیند اعتقاد دارد که درج قیمت در سایتها منجر به رقابت نرخگذاری در بازار املاک می شود و هرکس هر نرخی دلش بخواهد بر روی خانه خود می گذارد.
بعد از برگزاری جلساتی با حضور فعالان کسب و کارهای مجازی در مرکز پژوهشهای مجلس، در ایام اخیر مهدی طغیانی ـ نماینده مجلس ـ از موافقت بهارستانی ها با بازگشت قیمت مسکن و خودرو به پلت فرمها و آگهی های آنلاین اطلاع داده بود. هرچند رضا الفت ـ عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی ـ گفت با عنایت به این که ثبت قیمت در سایتهای فروش اینترنتی با دستور قضایی ممنوع شده باید از همان طریق هم ممنوعیت آن برطرف شود، اما هنوز چیزی در این حوزه ابلاغ نشده است.
به هر ترتیب از عصر پنجشنبه ۱۸ در ماه ۱۳۹۹ قیمت خودرو به آگهی های سایتها و اپلیکیشنها بازگشته و یکی از فعالان سایتهای ملکی به ایسنا اظهار داشت که رایزنیهایی برای درج قیمت مسکن هم در جریان است و احیانا بزودی ممنوعیت مشاهده قیمت مسکن برداشته خواهد شد.1399/10/21
21:07:25
1131
0.0 / 5
تگهای خبر: اینترنت , خودرو , فروش , قیمت
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت