وزیر ارتباطات:

۱۲۰۰روستای سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل می شود

۱۲۰۰روستای سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل می شود

به گزارش ابرنت سیستان و بلوچستان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در مسافرت ۱۰ روزه به سیستان و بلوچستان اتصال ۱۲۰۰روستا به شبکه اینترنت تا ۲ هفته آینده، تقویت پوشش جاده ای و ایجاد ارتباطات پایدار هدف گذاری شده است.


محمدجواد آذری جهرمی در نشست با مسئولان استان اضافه کرد: مطابق برنامه ششم توسعه، ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار باید تا سال پایانی برنامه به اینترنت متصل شوند و امروز مواجهه با پاندمی کرونا، اهمیت و لزوم این مسئله را بیشتر کرده است.
وی اضافه کرد: هم اینک از مجموع ۳۹ هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار، حدود ۳۵ هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۴۰۰۰ روستای دیگر باقی مانده است که در تلاشیم برنامه اتصال این روستاها تا آخر سال جاری تکمیل شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در استان پهناور سیستان و بلوچستان ۵۲ درصد جمعیت روستایی و ۴۸ درصد شهری هستند و استاندارد اتصال روستاهای این استان به شبکه ملی اطلاعات، کمتر از متوسط کشوری است.
وی افزود: تابحال ۱۲ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری بین شهری در سیستان و بلوچستان اجرایی شده که 7300 کیلومتر از جانب شرکت مخابرات و ۴۷۰۰ کیلومتر هم در دولت تدبیر و امید بوده است.
آذری جهرمی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان به بیشتر از این ظرفیت برای فیبر نوری نیازمند است چونکه از مجموع 7400 روستای دارای سکنه این استان، ۳۴۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد، اما هدفگذاری قانون که بر اساس آن به این وزارتخانه بودجه می دهد بر اساس جمعیت بالای ۲۰ خانوار است و در هیچ استانی چنین شکاف در میان روستاهای بالا و زیر ۲۰ خانوار آن وجود ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه 1200روستا هدف گذاری شده که پس از ۲ هفته به اینترنت متصل خواهند شد، اظهار داشت: با تیم و تجیهزات کامل در سیستان و بلوچستان حاضر شدیم تا به صورت نمادین نشان دهیم در یک مدت مشخص و کوتاه می توان تأثیر مثبت در جامعه ایجاد کرد و با تمرکز بر مشکلات می توانیم وضعیت ارتباطی استان را به وضعیت مطلوب و مورد رضایت مردم برسانیم.
وی تصریح کرد: همراهی تمامی دستگاههای اجرایی مانند شرکت برق و راه و شهرسازی در این پروژه ضروریست و در صورتیکه به اهداف تعیین شده دست یابیم موفقیتی جمعی حاصل شده و اگر هم این اهداف محقق نشود همه ما باید پاسخگوی مردم باشیم.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: با ایجاد این زیرساخت ها نه تنها ارتباطات بلکه آموزش، تجارت، بهداشت، بانکداری و خدمات الکترنیک دولت تقویت خواهد شد.
منبع:

1399/10/09
12:48:32
0.0 / 5
961
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ابر نت