احتمال فروش اینستاگرام قوت گرفت؛

شكایت ایالت های آمریكا از فیسبوك به سبب انحصارطلبی در بازار

شكایت ایالت های آمریكا از فیسبوك به سبب انحصارطلبی در بازار

ابرنت: رگولاتورهای فدرال و دادستان های ایالتی در ۴۸ ایالت مختلف آمریکا از تعقیب قضائی فیسبوک به سبب انحصارطلبی تجاری و سوء استفاده از کنترل خود بر بازار آگاهی داده اند.به گزارش ابرنت به نقل از مرکوری نیوز، در شکایت های جداگانه هر یک از این ایالت ها از فیسبوک، این شرکت متهم شده که همه رقبای کوچک خود در بازار دیجیتال را به حاشیه رانده و آنها را از رقابت آزادانه تجاری محروم کرده است.
این شکایت به کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و لتیتیا جیمز دادستان کل نیویورک عرضه شده است. بر طبق این شکایت یکی از طریق های مقابله با انحصارطلبی تجاری فیسبوک وادار کردن آن به فروش اینستاگرام و برنامه پیام رسان واتس اپ است.
به گفته لتیتیا جیمز پیشگیری از تداوم مالکیت فیسبوک بر اینستاگرام و واتس اپ اهمیت زیادی دارد و سبب خواهد شد تا اعتماد به بازار بازگردد. کمیسیون فدرال تجارت آمریکا هم اعلام نموده که فیسبوک یک استراتژی نظام مند را برای حذف رقبای خود دنبال می کند و بدین منظور رقبای کوچک تر ونوظهور را به سرعت خریداری می کند.
کمیسیون مورد اشاره در سال ۲۰۱۹ فیسبوک را به دلیل نقض حریم شخصی کاربران و انحصارطلبی تجاری ۵ میلیارد دلار جریمه کرده بود. فیسبوک هم در واکنش این اقدام را به معنای مجازات کسب و کارهای موفق دانسته بود. فیسبوک دارای ۲.۷ میلیارد نفر کاربر در سرتاسر جهان بوده و ارزش آن به ۸۰۰ میلیارد دلار می رسد.


منبع:

1399/09/21
22:31:31
5.0 / 5
987
تگهای خبر: ارزش , اینستاگرام , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ابر نت