با رد درخواست زد تی ای؛

آمریكا كماكان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست

آمریكا كماكان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست

كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا اعلام نمود كماكان شركت مخابراتی زد تی ای چین را تهدید امنیت ملی تلقی می كند و درخواست طرف چینی را برای تجدیدنظر در این حوزه رد كرد.به گزارش ابرنت به نقل از الجزیره، این تصمیم باعث می شود که زد تی ای نتواند با شرکتهای آمریکایی هیچ گونه تبادل کاری و تجاری داشته باشد و امکان فعالیت در ایالات متحده را هم از دست بدهد.
زد تی ای با ارسال دادخواستی برای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از آن خواسته بود تا در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و آنرا تهدید امنیت ملی تلقی نکند. این کمیسیون نخستین بار در ژوئن گذشته تصمیم خویش را در این حوزه اعلام نموده بود و علاوه بر زد تی ای، هواوی را هم تهدید امنیت ملی دانسته بود.
دولت ایالات متحده یک سوبسید ۸.۳ میلیارد دلاری را برای خرید تجهیزات مخابراتی ضروری توسط شرکتهای آمریکایی در نظر گرفته که با این تصمیم زد تی ای و هواوی از بازار پردرآمد مذکور محروم می شوند. هدف از اختصاص این سوبسید ایجاد پوشش مخابراتی و اینترنتی پرسرعت و باکیفیت در نقاط دورافتاده روستایی آمریکا بوده است.
به نظر می رسد تداوم تنش های سیاسی و اقتصادی میان آمریکا و چین باعث شود تا مواضع خصمانه دولت ایالات متحده بر ضد شرکتهای بزرگ چینی ادامه یابد. آجیت پای رئیس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این تصمیم را گامی مهم برای حفاظت از شبکه های ارتباطی آمریکا در مقابل خطرات امنیتی دانسته است.


منبع:

1399/09/05
13:44:52
5.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ابر نت