ارزش شركتهای فناوری چینی 290 میلیارد دلار آب رفت

ارزش شركتهای فناوری چینی 290 میلیارد دلار آب رفت

غولهای فناوری چینی از گروه علی بابا هولدینگ گرفته تا تنسنت هولدینگز حدودا ۲۹۰ میلیارد دلار از ارزش بازارشان را در مدت دو روز فروش وحشت زده سرمایه گذاران از دست دادند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، ارزش سهام شرکتهای فناوری چینی به دنبال انتشار مقررات چین برای محدود کردن نفوذ رو به رشد غولهای بخش اینترنت و تلاش سرمایه گذاران برای ارزیابی گستردگی اقدامات دولت، ریزش پیدا کرده است. شاخص فناوری هانگ سنگ در هنگ کنگ روز چهارشنبه بیشتر از شش درصد ریزش کرد و ریزش دو روز گذشته را به ۱۱ درصد رساند.

پکن برخلاف نگاهی که تابحال داشت، روز سه شنبه مقرراتی را به منظور مقابله با شیوه های انحصارگرایانه در صنعت اینترنت رونمایی نمود.

این مقررات تنها یک هفته بعد از اقدام چین در اعمال محدودیتهای جدید در مورد فاینانس و در نتیجه متوقف شدن عرضه اولیه ۳۵ میلیارد دلاری سهام شرکت فین تک آنت گروپ اعلام شدند. توقف فرایند عرضه اولیه سهام آنت گروپ مانع رویای جک ما، موسس میلیاردر آن برای تسلط بر فاینانس آنلاین شد. همینطور این مقررات در آستانه مناسبت فصل خرید معروف به روز مجردها در چین اعلام شدند. این رویدادی است که جک ما یک دهه پیش ابداع کرد و الان به بزرگترین فرصت خرید سالانه چین تبدیل گشته است.

ژان هائو از شرکت حقوقی آنجی در اینباره اظهار داشت: غولهای فناوری چین ناچارند در مدل های کسب و کارشان بازبینی کنند. فلسفه شرکتهای اینترنتی این است که برنده، صاحب همه چیز می شود و به خصوص برای اپراتورهای پلت فرم به معنای داشتن ترافیک بالاتر کاربران و ساخت اکوسیستمهایی است که مشابه یکدیگر هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت شی جین پینگ، رئیس جمهور چین محدود کردن نفوذ شرکتهای خصوصی را هدف گرفته که به موتور اصلی رشد اقتصاد کشور تبدیل گشته اند. با وجود برخوردهای گاه به گاه در حوزه های مختلف از بازی موبایل گرفته تا کالاهای جعلی آنلاین، شرکت هایی مانند علی بابا و تنسنت تابحال برای خرید و سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید آزاد بودند و به حامیان اصلی استارتاپهای برجسته تبدیل شدند و همزمان امپراطوریهایی را بنا کردند که حالا سرتاسر تجارت الکترونیکی، فاینانس دیجیتال، شبکه اجتماعی و سرگرمی را احاطه است.

منبع:

1399/08/22
20:46:03
5.0 / 5
662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ابر نت