جهرمی در حاشیه جلسه دولت:

سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد رایگان می شود

سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد رایگان می شود

ابرنت: وزیر ارتباطات از دستور رئیس جمهوری در خصوص رایگان شدن دسترسی دانشجویان دانشگاه آزاد به سامانه های آموزش مجازی این دانشگاه آگاهی داد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبات دانشجویان دانشگاه آزاد درباب آموزش های مجازی اظهار داشت: طی روزهای اخیر تعدادی به نمایندگس از دانشجویان دانشگاه آزاد مراجعه ای داشتند و مطالبه شان این بود که سامانه های دانشگاه آزاد رایگان نشده و دانشجویان این دانشگاه گرفتار مشکل هستند؛ حرف شان هم درست بود و این تحلیل عنوان شد که چون دانشگاه آزاد شهریه و پول تشکیل کلاس را می گیرد، طبیعتاً باید هزینه های خودرا تامین کند اما به هر حال امروز با آقای رئیس جمهور در این زمینه صحبت کردم و ایشان هم فرمودند که همه ی سامانه های دانشگاه آزاد بصورت رایگان بوسیله شبکه ملی اطلاعات در دسترس باشد که این اتفاق از فردا رخ خواهد داد و تمام سامانه های آموزش مجازی دانشگاه آزاد هم بصورت رایگان خواد شد.
وی درباره مطالبات برخی از اساتید دانشگاههای کشور در زمینه آموزش مجازی نیز اشاره کرد: یکسری از اساتید دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها از ثبت نام برای دریافت بسته آموزش مجازی جا مانده بودند؛ این سامانه از امروز باز می شود و اساتید می توانند بوسیله سایت ict ثبت نام خودرا انجام دهند و بسته های مربوطه را دریافت نمایند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به افزایش ترافیک شبکه اینترنت در کشور اظهار نمود: طی یک هفته اخیر رشد قابل توجهی در ترافیک شبکه را داریم و طبیعتاً تعطیل شدن مدارس نقش بسزایی در بالارفتن ترافیک شبکه دشته است. برای سنجش و پایش کیفیت یک کمیته ویژه ای را مجدداً تشکیل دادیم و گزارشی از وضعیت کیفیت شبکه گزارشی هم طی همین هفته تهیه و منتشر می نماییم. در تلاش هستیم تا بتوانیم بصورت کامل در روزهای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی هایی که در حوزه آموزشی بوجود آمده و در سایر حوزه ها که احتمال این تعطیلی وجود دارد، خدمات رسانی به عموم جامعه و دولت الکترونیک را تعطیل نکنیم.
جهرمی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات حملات سایبری به نهادهای دولتی که اخیراً انجام شده است با تاکید بر اینکه مراکز حساس همچون سازمان بنادر به لحاظ دفاع در مقابل حملات سایبری زیر مجموعه وزارت اطلاعات هستند، اظهار داشت: طبیعتاً در این خصوص وزارت اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی باید از جزئیات این جملات اطلاع رسانی کنند. مساعدت هایی که نیاز بود از سمت وزارت ارتباطات انجام شده اما اگر جزئیات این مساله را نهادهای مذکور اعلام کنند، بهتر است.
منبع:

1399/08/02
16:26:59
5.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ابر نت