در حوزه های خدمات پزشكی و حمل و نقل صورت می گیرد

امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای نسل پنجم اینترنت در ایران

امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای نسل پنجم اینترنت در ایران

به گزارش ابرنت دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشكی و حمل و نقل در بستر تكنولوژی نسل پنجم ارتباطات (۵G)، بین دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی، معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شركت خدمات ارتباطی ایرانسل به امضاء می رسد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، یکشنبه ششم مهرماه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند امضا می شود.
تفاهم نامه نخست میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا می رسد.
هدف از امضای این تفاهم نامه عرضه مشاوره خدمات پزشکی از راه دور در بستر تکنولوژی های جدید بخصوص نسل پنجم ارتباطات است و در این حوزه از بستر ارتباطی شرکت ایرانسل استفاده می شود.
تفاهم نامه دوم هم بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ایرانسل امضا می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با امضای این تفاهم نامه، حمل و نقل هوشمند با استفاده از ظرفیت تکنولوژی های جدید به صورت آزمایشی در منطقه آزاد کیش عملیاتی خواهد شد و از قابلیت های اینترنت اشیا هم در این عرصه استفاده می شود.
پیاده سازی سایر کاربست های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در صنایع مختلف، با همکاری سایر اپراتورها هم در دستور کار قرار دارد.1399/07/05
14:21:24
1556
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت