با نصب سرورهای كوچك؛

دسترسی به اینترنت در ناوگان حمل و نقل عمومی تسهیل می شود

دسترسی به اینترنت در ناوگان حمل و نقل عمومی تسهیل می شود

به گزارش ابرنت یك تیم استارت آپی در صدد برآمدند تا سیستمی در بستر نرم افزار - سخت افزار طراحی نمایند كه در ناوگان حمل و نقل عمومی دسترسی به اینترنت راحتتر صورت گیرد.محمدرضا ریاحی بنیانگذار تیم استارت آپی و مدیر عامل تیم طراحی و تولید بستر نرم افزاری-سخت افزاری برای ناوگان های حمل و نقل عمومی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما موفق شدیم یک بستر نرم افزاری- سخت افزاری را برای کاربران به خصوص مسافرانی که در مسیرهای سفر به اینترنت مناسبی دسترسی ندارند و نیاز به محتوا برایشان جدی است را طراحی نماییم.
وی اضافه کرد: این نرم افزار موجب می شود که کاربران با بهره گیری از بستر اینترنت به محتوا دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل با یک سرور کوچک که در اتوبوس، قطار، هواپیما و… نصب می شود دسترسی به موسیقی، فیلم، بازی های تک نفره یا چند نفره توسط مسافران فراهم خواهد شد.
این فعال فناور با تاکید بر اینکه با بهره گیری از این بستر، سفر بهینه می شود، اشاره کرد: با توجه به این که مانیتورهای اتوبوس ها با نوسانات قیمت، هر روز گران تر می شود بدین سبب استفاده از این بستر می تواند خیلی به صرفه و کاربردی باشد.
ریاحی افزود: با بهره گیری از این بستر، هر فرد می تواند با گوشی یا لپ تاپ خود به اینترنت متصل شود و از محتوا استفاده نماید.
وی با اعلان اینکه این سیستم به صورت خودکار به اینترنت متصل می شود، اضافه کرد: این سیستم بدون هزینه برای مسافر، بستر اینترنتی را در اختیار کاربر قرار می دهد و به صورت خودکار نیز محتوای درون خودش را به روز رسانی می کند تا کاربران محتوای جدید را در اختیار داشته باشند.
این فعال فناور اضافه کرد: این سیستم هوشمند است و هر جا اینترنت داشته باشد خودرا به آن متصل می کند تا کاربران بدون دغدغه اینترنت، محتوا را ببینند.

وی با اعلان اینکه این طرح در اینوتکس ۲۰۲۰ نیز حایز رتبه شده است، اظهار داشت: با ناوگان های حمل و نقل عمومی صحبت کردیم و مقرر است این سیستم در ۲۰۰ اتوبوس نصب شود که این مساله تا ۳ ماه دیگر محقق می شود.
مدیرعامل این تیم استارت آپی اظهار داشت: اتوبوس، هواپیما، قطار، کشتی و هر جایی که نیاز به محتوا دارند ولی دسترسی به اینترنت محدود است می توانند از این سیستم بهره ببرند.
ریاحی اضافه کرد: زمانیکه فعالیت خودرا شروع کردیم نمونه خارجی نداشت ولی اخیرا کانادا از این سیستم رونمایی کرده است.
وی افزود: همین طور درصدد هستیم که با سایر ناوگان های حمل و نقل عمومی صحبت نماییم تا از این سیستم بهره ببرند.


منبع:

1399/06/10
11:05:46
5.0 / 5
1728
تگهای خبر: اینترنت , برند , سرور , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت