ممنوعیت اپلیكیشن ویدیویی در گوشیهای دولتی آمریكا

ممنوعیت اپلیكیشن ویدیویی در گوشیهای دولتی آمریكا

ابرنت: كمیته سنای آمریكا لایحه ای را تصویب كرد كه استفاده از اپلیكیشن ویدیویی چینی تیك تاك در گوشی های دولتی را برای كارمندان فدرال ممنوع می كند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، لایحه قانون عدم استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی که از طرف سناتور جاش هاولی ارائه شده بود، به اتفاق آرا در کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا تصویب گردید و در سنا به رای گذاشته خواهد شد.

محبوبیت گسترده تیک تاک در بین نوجوانان آمریکایی، حساسیت رگولاتورها و قانونگذاران آمریکا را برانگیخته و موجب نگرانی آنها نسبت به احتمال افتادن اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی شده است.

تیک تاک برای ایجاد ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گیرد و سال قبل حدود ۶۰ درصد از ۲۶.۵ میلیون کاربر آمریکایی فعال این اپلیکیشن بین ۱۶ تا ۲۴ سال سن داشتند.

تحت قانونی که در سال ۲۰۱۷ در چین تصویب گردید، شرکتهای چینی ملزم هستند با شبکه اطلاعات ملی کشور همکاری و از آن حمایت کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا اوایل هفته جاری تحت لایحه سیاست دفاعی ۷۴۱ میلیارد دلاری، به ممنوعیت دانلود این برنامه از طرف کارمندان فدرال در گوشی های دولتی رای داد. با تصویب در کنگره و تایید کمیته سنا، این ممنوعیت بزودی در آمریکا به قانون تبدیل خواهد شد.

مقامات ارشد دولت ترامپ اعلام نموده اند در حال بررسی ممنوعیت گسترده تر استفاده از تیک تاک و سایر اپلیکیشنهای چینی هستند و اقدام دراین زمینه ممکنست قریب الوقوع باشد. بعنوان مثال، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بتازگی هشدار داده که شهروندان آمریکایی در استفاده از این اپلیکیشن باید محتاط باشند.

بر اساس گزارش رویترز، جمی فاوازا، سخنگوی تیک تاک اظهار کرده که تیم آمریکایی رو به رشد این شرکت اولویت بالاتری از عرضه یک اپلیکیشن مطمئن و پشتیبانی از حریم خصوصی کاربران ندارد. میلیونها خانواده آمریکایی از تیک تاک برای سرگرمی استفاده می نمایند و ما می دانیم که دستگاههای فدرال جای استفاده از چنین برنامه هایی نیست.
1399/05/03
20:17:22
2184
5.0 / 5
تگهای خبر: دانلود , شبكه
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ابر نت