سازمان فضایی ایران منتشر كرد؛

پیشبینی ماهواره ای از ریسك آتش سوزی زاگرس در هفته آینده

پیشبینی ماهواره ای از ریسك آتش سوزی زاگرس در هفته آینده

به گزارش ابرنت پیشبینی ریسك آتش سوزی زاگرس با استفاده از داده های ماهواره ای نشان داده است كه در ۸ روز آینده، آتش سوزی بخش های وسیعی از ناحیه رویشی زاگرس و همینطور شمال شرق كشور را تهدید می كند.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران نقشه ماهواره ای پیشبینی ریسک آتش سوزی مربوط به ناحیه زاگرس را منتشر نمود. بر مبنای نقشه پیشبینی ریسک آتش سوزی که مربوط به امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ می شود، مشابه روزهای گذشته بخش های وسیعی از ناحیه رویشی زاگرس شامل استان های مرکزی، ایلام، لرستان، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار خواهند داشت. در شمال شرق هم استان های خراسان رضوی و شمالی در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار دارند.
اداره سنجش از دور سازمان فضایی ایران در همین حال با اشاره به پیشبینی ماهواره ای از ریسک آتش سوزی در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۸ خردادماه هم اعلام نمود: طی ۸ روز آینده آتش سوزی بخش های وسیعی از ناحیه رویشی زاگرس و همینطور شمال شرق کشور را تهدید می کند. بررسی ها نشان داده است که میزان ریسک آتش سوزی در ایام مختلف متغیر خواهد بود. بالاترین ریسک آتش سوزی برای ناحیه رویشی زاگرس در تاریخ ۲۳ و ۲۴ خرداد پیشبینی شده است. همینطور بخش هایی از شمال کشور از کلاس ریسک پایین آتش سوزی به کلاس ریسک متوسط و بالا تغییر وضعیت خواهند داد.

1399/03/23
15:10:52
5.0 / 5
2628
تگهای خبر: ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ابر نت