با گوگل مپ از شلوغی مترو با خبر شوید!

با گوگل مپ از شلوغی مترو با خبر شوید!

به گزارش ابرنت به روزرسانی جدید اپلیكیشن گوگل مپ به كاربران اجازه می دهد تا از میزان ازدحام و شلوغی ایستگاههای مترو و قطارهای درون شهری آگاه شوند تا بدین ترتیب سلامت و بهداشت خود و جامعه را به مخاطره نیاندازند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، از آنجایی که به تدریج سیاست های قرنطینه خانگی در سراسر جهان کاهش یافته و تب محدودیت های جدی و سخت گیرانه دولت ها درباب جلوگیری از شیوع گسترده و پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا هم اندکی فروکش کرده و از سویی دیگر کارهای اقتصادی و کار کسب و کارهای کوچک و بزرگ در کشورهای مختلف هم از سر گرفته شده است، گوگل هم می خواهد در اپلیکیشن و خدمات مختلف خود همچنان به کمک کاربرانش بشتابد و با توسعه و عرضه قابلیت و امکانات جدید به حفظ و رعایت سلامت و بهداشت جوامع کمک بسزایی کند.
در تازه ترین خبری که در وب سایت gsmarena انتشار یافته است، گوگل اعلام نموده است که در به روزرسانی جدید نقشه اختصاصی خود یعنی گوگل مپ () امکانات جدیدی را به سرویس ناوبری خود افزوده تا بدین ترتیب کاربران بتوانند به اطلاعات آپدیت شده و لحظه ای درباب مقاصد موردنظر و سفرهای درون شهری خود دسترسی پیدا کنند.
رامش ناگاراجان، مدیر سرویس گوگل مپ با انتشار پستی در وبلاگ خود نوشته است: کاربران بعد از جستجوی ایستگاههای مترو در گوگل مپ تنها با کلیک بر روی نام آن می توانند اطلاعات مختلفی همچون میزان ازدحام و شلوغی ایستگاه و همینطور مدت زمان رسیدن قطار بعدی را مشاهده کنند که البته این توانایی به صورت خودکار غیر فعال است و کاربران در صورت بهره مندی از آن باید سیستم موقعیت یاب GPS گوشی هوشمند خویش را فعال سازی کنند.
در واقع اطلاعات مربوط به میزان ازدحام و شلوغی ایستگاههای مختلف مترو از جانب افرادی که در آن ایستگاه حضور و تردد دارند، به صورت ناشناس دریافت می شود و لحظه به لحظه این داده ها به روز رسانی می شود تا کاربران بتوانند در خلوت ترین و بهترین زمان ممکن به سفرهای درون شهری خود بپردازند و در عین حال سلامت و بهداشت خود و دیگران را به خطر نیندازند.
همینطور قابلیت دیگری که الان تنها محدود به کشورهای منطقه آمریکای شمالی یعنی کانادا، مکزیک و ایالات متحده است، در حالت رانندگی هم به کاربران گوگل مپ درباب محدودیت های مربوط به ویروس کرونا و نقاط حساس اخطار می دهد.
این اپلیکیشن کاربردی پیش تر هم در ماه مارس سال جاری میلادی همزمان با شیوع گسترده و پاندمی ویروس کرونا، مراکز درمانی و بیمارستان های تخصصی برای درمان و تشخیص بیماری کووید ۱۹ را برای نقش مکان را نمایش می داد.1399/03/22
13:49:24
2692
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ابر نت