آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام

آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام

به گزارش ابرنت آگاهی از اطلاعات و آمارهای مربوط به شبكه های اجتماعی محبوب نظیر اینستاگرام همواره برای خیل عظیمی از كاربران جالب بوده و طرفدار زیادی داشته است.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، اینستاگرام که بدون شک یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان به حساب می آید و توانسته نظر و و توجه خیل عظیمی از کاربران فضای مجازی را به سمت و سوی خود جلب نماید، در سال های اخیر با افزودن قابلیت های جدید رشد بیشتری را از لحاظ جذب کاربر و محبوبیت در جهان آن تجربه کرده است.
در گزارشی که در وب سایت blog.hootsuite آمده است، به آمار و اطلاعات جالبی درباره اینستاگرام اشاره شده است که اطلاع از آنها خالی از لطف نخواهد بود.
۱. بالغ بر ۱ میلیارد نفر کاربر هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند
در واقع اینستاگرام پس از فیسبوک دومین شبکه اجتماعی بزرگ و پرطرفدار از لحاظ تعداد کاربران فعال در ماه به حساب می آید.
۲. بالغ بر ۵۰۰ میلیون کاربر هر روزه از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند
این توانایی که حدوداً سه سال پیش به این شبکه اجتماعی اضافه گردید، از همان ابتدا مورد استقبال بی نظیر کاربران قرار گرفت بگونه ای که الان تبدیل به یکی از ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ شده و بعنوان یک کانال ارتباطی اصلی میان شرکت ها و برندهای مختلف با مشتریان به حساب می آید.
۳. ۸۹ درصد از کاربران اینستاگرام به خارج از ایالات متحده آمریکا تعلق دارند
شاید خیلی از افراد تصور کنند از آنجایی که اینستاگرام یکی از زیرمجموعه های شرکت آمریکایی فیس بوک به حساب می آید، تعداد کاربران آمریکایی آن هم باید بسیار بیشتر از کاربران سایر نقاط جهان باشد. اما جالب است بدانید از حدود یک میلیارد کاربر فعال ترین شبکه اجتماعی تنها حدود ۱۱۰ میلیون نفر از آنها به ایالات متحده آمریکا تعلق دارند. کاربران کشورهای برزیل، هند، اندونزی و روسیه همچون بزرگترین مخاطبان و طرفداران اینستاگرام به شمار می روند.
۴. رشد اینستاگرام در کانادا به شدت سرعت گرفته است
بر مبنای آمار گزارش های انتشار یافته، اینستاگرام سریعترین رشد را در بین پلت فرم های شبکه های اجتماعی در کانادا به خود مختص کرده است بگونه ای که در سال ۲۰۱۸ این پلت فرم با یک رشد ۲۰.۴ درصدی و در سال ۲۰۱۹ با یک رشد ۷.۳ درصدی توانست جایگاه خویش را در این کشور واقع در آمریکای شمالی تثبیت کند. کارشناسان فعال در در موسسه ای مارکتر هم در این خصوص برآورد و اعلام نموده اند که این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۲۰ میلادی هم ۶.۱ درصد رشد خواهد نمود و تعداد کاربرانش در کانادا به ۱۲.۶ میلیون نفر خواهد رسید.
۵. کاربران زن بیشتر از مردان به اینستاگرام علاقه دارند
بر مبنای آمار و گزارش های انتشار یافته ۵۲ درصد از کاربران اینستاگرام زن هستند این در شرایطی است که ۴۸ درصد از آنها مرد بوده اند. این بدان معناست که کاربران زن علاقه بیشتری به گشت و گذار در این شبکه اجتماعی داشته و زمان بیشتری را به آن اختصاص می دهند.
۶. به صورت متوسط کاربران ۲۸ دقیقه در روز را به اینستاگرام اختصاص می دهند
تازه ترین برآوردهای صورت گرفته از آن حکایت می کند که کاربران فضای مجازی امسال میلادی به صورت میانگین حدود ۲۸ دقیقه در روز را به گشت و گذار این شبکه اجتماعی اختصاص میدهند.
۷. ۲۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام به صورت روزانه حداقل یک مرتبه پروفایل های تجاری را بازدید می کند
از آنجاییکه اینستاگرام در سالهای اخیر تبدیل به یکی از ابزارهای قدرتمند و تأثیر گذار در دیجیتال مارکتینگ شده است، خیلی از کاربران هم خواسته یا ناخواسته به هنگام ورود به این پلت فرم خیلی از صفحات کاربری تجاری را هم بازدید می کنند.
۸. حدود ۷۵ درصد از کسب و کارهای آمریکایی در سال ۲۰۲۰ از اینستاگرام استفاده می کنند
آمار و گزارش های جدید انتشار یافته نشان داده است که ۷۵.۳ درصد شرکت ها و برند ها و کسب و کارهای تجاری در ایالات متحده آمریکا از شبکه اجتماعی اینستاگرام امسال میلادی استفاده می نمایند.
منبع:

1399/03/14
14:50:32
5.0 / 5
2485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ابر نت