رئیس دانشگاه سوره خطاب به وزیر ارتباطات:

بی اطلاعی اپراتورها از رایگان بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها

بی اطلاعی اپراتورها از رایگان بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها

به گزارش ابرنت رئیس دانشگاه سوره درباره تمدید استفاده رایگان از اینترنت برای سامانه های آموزش مجازی اظهار داشت: اپراتورها از ارائه اینترنت رایگان برای سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها ناآگاه هستند.به گزارش ابرنت به نقل از مهر، محمدحسین ساعی رئیس دانشگاه سوره در رشته توئیتی در پاسخ به توئیت محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تمدید یکماه دیگر استفاده «رایگان» دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان از سامانه های آموزش مجازی، اظهار داشت: جناب وزیر، به جِدّ می توان اظهار داشت که میلیون ها دانشجو، طلبه و استاد مخاطب این توئیت شما هستند و می توانند درباره آن هم قضاوت کنند، اما واقعاً خوب نیست مساله ای این چنین که دو وزیر و چند معاون وزیر به صراحت درباره آن در رسانه های رسمی صحبت کرده اند، پس از ۱ ماه چنین معطل بماند.
وی اضافه کرد: جناب وزیر، بهتر است خودتان هم با اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید و ببینید که آیا این وعده داده شده از طرف دو وزیر مهم این کشور، برای ارائه اینترنت «رایگان» برای سامانه های آموزش مجازی، اجرایی شده است یا خیر؟ مطمئن باشید که همگی ابراز بی اطلاعی می کنند.
رئیس دانشگاه سوره با ارائه نمونه هایی از تماس با برخی اپراتورها که از رایگان شدن اینترنت سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها اظهار بی اطلاعی می کردند، اضافه کرد: دوستانی هم که این توئیت را می بینند با بقیه اپراتورهایی که دسترسی دارند، تماس بگیرند و از آنها درباره «رایگان» شدن ترافیک سامانه های آموزشی دانشگاه خود بپرسند و فایل صوتی مکالمه خودرا ذیل همین توئیت به اشتراک گذارند تا ببینیم واقعاً این وعده مهم و فراگیر، محقق شده است یا خیر؟
رئیس دانشگاه سوه خطاب به وزیر ارتباطات اعلام نمود: پیشنهاد می کنم مساله ای با این سطح از فراگیری و اهمیت را شخصاً تا حصول نتیجه مطلوب نهایی، پیگیری کنند، امیدوارم در پیگیری امور مسلمین و حق_الناس موفق و سربلند باشید.
سید علی اکبر صفوی مسئول کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم نیز درباب صحبت های وزیر ارتباطات در خصوص دسترسی دانشگاه های کشور به خدمات آموزشی آنلاین نیز اظهار داشت: از نظر ابلاغ به اپراتورها درست می گویند ولی اینکه دقیقاً اپراتورها اعمال کرده اند یا خیر و یا اگر اعمال کرده اند چگونه دانشگاه می تواند ببیند اعمال شده جای سوال است.
به گزارش ابرنت به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی مدتی پیش با انتشار مطلبی در توئیتر اعلام نموده بود که استفاده «رایگان» دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان از سامانه های آموزش مجازی به مدت یکماه دیگر تمدید گردید.


منبع:

1399/03/03
14:14:14
5.0 / 5
2540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ابر نت