پیام دبیر كل اتحادیه بین المللی مخابرات به مناسبت روز جهانی ارتباطات

از بین بردن شكاف دیجیتالی دستور كار ارتباطات تا سال ۲۰۳۰

از بین بردن شكاف دیجیتالی دستور كار ارتباطات تا سال ۲۰۳۰

ابرنت: دبیر كل اتحادیه بین المللی مخابرات اعلام نمود دستور كار ارتباطات تا سال ۲۰۳۰ اتحادیه جهانی مخابرات، دربرگیرنده یك دیدگاه مشترك جهانی برای از بین بردن شكاف یا نابرابری دیجیتالی میان جوامع و استفاده از توان فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه پایدار می باشد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، هولین ژائو -دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات- در پیامی روز جهانی ارتباطات را تبریک گفت. متن این پیام در ادامه آمده است.
ملت ها و اعضای خانواده اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در سرتاسر جهان، در روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه هر سال، مراسمی را به نام سالروز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی، برگزار می کنند.
سال جاری از همه شما اعضای این اتحادیه می خواهم که با من همراه شوید تا برنامه معروف به دستور کار ارتباطات تا سال ۲۰۳۰ اتحادیه جهانی مخابرات را به پیش ببریم. این دستور کار، دربرگیرنده یک دیدگاه مشترک جهانی برای از بین بردن شکاف یا نابرابری دیجیتالی میان جوامع و استفاده از توان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در زمینه پشتیبانی از دستور کار ۲۰۳۰ سازمان ملل متحد، در جهت توسعه پایدار می باشد.
من از شما دعوت می کنم تا به جهانیان نشان دهید فناوری های نوینی مانند نسل پنجم تلفن همراه (5G)، ترابری هوشمند، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین (blockchain)، در زمینه ارتقای زندگی مردم و آسان سازی توسعه اجتماعی و اقتصادی آنان، چه کارهایی را می توانند به اجرا درآورند.
این فناوری ها و نوآوری های جدید، توان بالقوه و خیلی زیادی را برای پیشرفت بشر به وجود می آورند و ابزارهای قدرتمندی را هم برای نیل به تک تک اهداف توسعه پایدار، در اختیار ما قرار می دهند.
تقریباً نیمی از جمعیت جهان هنوز از اینترنت استفاده نمی کنند و رشد کلی دسترسی به اینترنت، کند است. ما برای این که بتوانیم همگان را به اقتصاد دیجیتالی جهانی متصل نماییم، نیازمند هماهنگی بیشتر و چند برابر کردن تلاش هایمان در این حوزه هستیم و لازم است برای کسانی که به این موهبت دست یافته اند، تضمین دهیم، در این زندگی پر از امکانات ارتباطی که دارند، از امنیت، اطمینان و سلامت کافی برخوردار باشند.
بیایید تا به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی و به خاطر این دهه‌ی جدید، میوه های فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای شتاب دادن به رشد اجتماعی، اقتصادی، محیط زیست پایدار، توسعه فراگیر و همگانی و همه جایی، به کار گیریم.1399/02/29
11:30:34
5.0 / 5
2613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت