كشف یك صدمه پذیری خطرناك در آنتی ویروس های معروف

كشف یك صدمه پذیری خطرناك در آنتی ویروس های معروف

به گزارش ابرنت محققان و كارشناسان امنیتی اخیرا از كشف یك صدمه پذیری خطرناك در ۲۸ نرم افزار آنتی ویروس معروف اطلاع داده اند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، اخیرا پژوهشگران و کارشناسان موسسه تحقیقاتی RACK911 Labs که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می کند، با انتشار گزارش جدیدی مدعی شده اند که صدمه پذیری و حفره امنیتی معروف به Symlink Race را در ۲۸ نرم افزار آنتی ویروس مشهور جهان کشف و پیدا کرده اند که می تواند اطلاعات و فایل های حساس موجود در آنتی ویروس و حتی سیستم عامل کاربر را از بین ببرد و با از کار انداختن نرم افزار و سیستم عامل منجر به مختل کردن عملکرد کامپیوتر شود.
کارشناسان این موسسه تحقیقاتی و امنیتی در گزارش خود ادعا کرده اند که از سال ۲۰۱۸ میلادی تابحال به بررسی حفره های امنیتی و صدمه پذیری های موجود در نرم افزارهای آنتی ویروس مشغول بوده اند و الان ۲۸ نرم افزار در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک را شناسایی و کشف کرده اند که این مشکل امنیتی را دارند.
این گروه امنیتی همینطور اعلام نموده است که بعد از کشف صدمه پذیری های مذکور به شرکت های سازنده و توسعه دهنده نرم افزارهای آنتی ویروس مربوطه اطلاع رسانی شده و آنها هم با بیانیه های رسمی به مرتفع ساختن این مشکل پرداخته اند. البته بعضی از آنها تنها به رفع باگ مذکور بسنده کرده و در این مورد هیچ اطلاع رسانی انجام نداده اند.
بر اساس گزارش های انتشار یافته در وب سایت تک رادار، در تصویر زیر نام و اسامی نرم افزارهای آنتی ویروسی که این محققان صدمه پذیری Symlink Race را در آنها کشف کرده اند، آمده است:

1399/02/09
23:29:27
5.0 / 5
2867
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ابر نت