سلول خورشیدی فوق سبك برای شارژ ساعات هوشمند

سلول خورشیدی فوق سبك برای شارژ ساعات هوشمند

ابرنت: پژوهشگران از تولید نوعی سلول خورشیدی منعطف و بسیار سبك آگاهی داده اند كه در آینده برای تامین انرژی ساعات هوشمند قابل استفاده می باشد.به گزارش ابرنت به نقل از انگجت، ساعات هوشمند مبتنی بر سلول های خورشیدی روز به روز در حال محبوب تر شدن هستند و انتظار می رود استفاده گسترده از آنها با اختراع سلول های خورشیدی سبك و منعطف تسهیل شود.
محققان استرالیایی می گویند سلول خورشیدی جدید ابداعی آنها تا ده برابر نازك تر از موی انسان بوده و ضخامت آن به ۰.۳ میكرومتر می رسد. این سلول خورشیدی تا بدان حد سبك است كه قرار دادن آن بر روی گلبرگ گل هم آنرا خم نمی نماید.
خروجی برق این سلول خورشیدی به ازای هر گرم برابر با ۹.۹ وات است. پس از آن می توان برای تامین برق ساعات هوشمند استفاده نمود. سلول های مورد اشاره عمر مفید بالایی نیز دارند و پس از ۲۰ هزار ساعت استفاده كیفیت آنها تنها ۴.۸ درصد افت می كند. بررسی ها نشان میدهد می توان از چنین باتری هایی برای ۱۱.۵ سال بی وقفه استفاده نمود.
البته باید توجه داشت بهره وری این سلول خورشیدی تنها ۱۳ درصد است كه در مقایسه با بهره وری ۲۰ درصدی بیشتر سلول های خورشیدی پایین است، اما برای تامین برق ساعات هوشمند كافی است.


منبع:

1399/01/31
11:34:48
5.0 / 5
2942
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت