به دلیل ركود اقتصادی ناشی از كرونا؛

تسلا صدها كارمندش را به مرخصی فرستاد

تسلا صدها كارمندش را به مرخصی فرستاد

به گزارش ابرنت شیوع كرونا و ركود جهانی اقتصاد سبب كاهش خرید خودرو های برقی شده و همین مساله سبب شده تسلا نیمی از كاركنان واحد فروش خود در آمریكا را به مرخصی الزامی بفرستد.به گزارش ابرنت به نقل از سی ان بی سی، تسلا حدود نیمی از كاركنان واحد فروش و خدمات بعد از فروش خویش را در ایالات متحده آمریكا به مرخصی الزامی فرستاده است.
الون ماسك مدیر عامل تسلا در فوریه سال ۲۰۱۹ از برنامه های این شركت برای آنلاین كردن كامل فرآیند فروش خودرو های برقی خود اطلاع داده بود، اما در مارس سال ۲۰۱۹ از این تصمیم عقب نشینی كرد و تصمیم گرفت واحد فروش فیزیكی تسلا را كماكان حفظ كند.
بررسی های مؤسسه وود مكنزی نشان داده است فروش جهانی خودرو های برقی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۴۳ درصد كاهش یافته و تا انتهای سال ۲۰۲۰ به تنها ۱.۳ میلیون واحد می رسد. این كاهش شدید تسلا را به این نتیجه رسانده كه ضروریست نیمی از كاركنان واحد فروش خویش را تا اطلاع ثانوی مرخص كند.
در شرایطی كه سه تن از كاركنان تسلا در ایالت های مختلف آمریكا بدون افشای هویت خود این مورد را تأیید كرده اند، تسلا هنوز خود در این حوزه به صورت رسمی موضع گیری نكرده است.
تسلا به دلیل شیوع كرونا تولید خودرو های برقی را در كارخانه اصلی خود در كالیفرنیای آمریكا هم به حالت تعلیق درآورده است. این نگرانی وجود دارد كه تسلا در صورت تداوم وضعیت وخیم اقتصادی فعلی، كاركنان به مرخصی رفته خویش را به صورت دائم اخراج كند.

1399/01/23
20:15:29
5.0 / 5
3117
تگهای خبر: خدمات , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ابر نت