اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در ۱۳۱ كشور

اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در ۱۳۱ كشور

ابرنت: اطلاعات گوگل نشان میدهد در ایتالیا كارهای خرده فروشی و تفریحی 95 درصد و در اسپانیا تردد مردم به پارك ها 92 درصد كمتر شده است. عبورو مرور در لندن نیز 80 درصد كاهش یافته است.به گزارش ابرنت به نقل از دیلی میل، گوگل با استفاده از اطلاعاتی كه بطور مستقیم از دستگاه های كاربران جمع آوری كرده نشان میدهد كشورها، مناطق و شهرهای مختلف چه واكنشی به قرنطینه ویروس كرونا نشان داده اند. درهمین راستا گوگل مشغول انتشار جریانی ممتد از اطلاعات در فضای آنلاین و مقایسه آن با اطلاعات جمع آوری شده پیش از پاندمیك ویروس كرونا است.
اطلاعات گوگل مربوط به ۱۳۱ كشور است و حتی ترددهای افراد به مغازه ها، پارك ها، محل كار، ایستگاه های حمل و نقل، داروخانه و دفاتر اداری را نشان میدهد.
البته در این میان هیچ اطلاعاتی درباره چین وجود ندارد كه دلیل آن ممنوعیت فعالیت گوگل در این كشور است. اطلاعات مربوط به خارج از چین مناطقی كه به شدت درگیر شیوع ویروس كرونا هستند همچون لمباردی (شمال ایتالیا)، اسپانیا، نیویورك و لندن نشان می دهند تردد عموم مردم به میزان زیادی كاهش یافته است. كارهای خرده فروشی و تفریحی در منطقه لمباردی تا ۹۵ درصد كاهش یافته و تردد به پارك ها در مادرید نیز ۹۲ درصد كمتر شده است. در این دو منطقه در كل ۱۲ هزار نفر قربانی ویروس كرونا شده اند.
در لندن و نیویورك نیز كه مركز شیوع این ویروس در كشورهای آمریكا و انگلیس به حساب می آیند، فعالیت و تردد به میزان زیادی كاهش یافته است. طبق اطلاعات گوگل عبور و مرور در لندن ۸۰ درصد كاهش یافته است. تردد ساكنان نیویورك به سوپرماركت ها نیز ۳۲ درصد كمتر شده است.
تحلیل های گوگل از موقعیت مكانی كاربران، بزرگترین مخزن اطلاعاتی را برای مقامات بهداشت عمومی فراهم نموده تا پیروی شهروندان از قوانین قرنطینه را ارزیابی كنند. فیسبوك نیز مانند گوگل اطلاعات موقعیت مكانی كاربرانش را به اشتراك گذاشته است. البته این اطلاعات بطور عمومی قابل دسترسی نیست.


منبع:

1399/01/17
23:28:08
5.0 / 5
2867
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت