اظهارات انتقادی بیل گیتس؛

واكنش آمریكا به كرونا كند بود

واكنش آمریكا به كرونا كند بود

به گزارش ابرنت بیل گیتس یكی از مؤسسان شركت مایكروسافت ضمن انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ برای عدم تمدید سیاست قرنطینه ۱۵ روزه آمریكا خواهان تداوم تعطیلی مشاغل این كشور شد.به گزارش ابرنت به نقل از سی ان بی سی، وی كه در یكی از برنامه های سخنرانی تد كه به صورت آنلاین برگزار می شود، حضور یافته بود و پاسخگوی سوالات مردمی بود خاطرنشان كرد ایالات متحده شانس اینكه مجبور به اعمال سیاست های قرنطینه نشده و مردم را مجبور به خانه نشینی الزامی نكند، از دست داده است. علت این است كه این كشور با سرعت كافی نسبت به شیوع كرونا واكنش نشان نداده است.
گیتس افزود كه آمریكا باید سرعت تولید كیت های آزمایش ویروس كرونا را به شدت افزایش دهد و مشاغل این كشور هم باید كماكان بسته بمانند تا از شیوع گسترده تر كرونا جلوگیری شود. اظهارات وی در شرایطی صورت می گیرد كه ترامپ می خواهد در ۱۲ آوریل تمامی كسب و كارها در آمریكا را به حالت عادی بازگرداند تا از تاثیر اقتصادی شدید كرونا بر زندگی مردم آمریكا كه می تواند انتخاب مجدد وی را به خطر بیندازد، جلوگیری شود.
گیتس در واكنش به این مورد اظهار داشت: من می دانم سیاست قرنطینه آثار فاجعه باری بر اقتصاد دارد، اما چاره میانه ای وجود ندارد و تعطیلی مشاغل و خانه نشینی باید برای شش تا ده هفته ادامه یابد.
مؤسس مایكروسافت افزود: بسیار دشوار است كه به مردم بگوییم به رستوران رفتن ادامه دهید، بروید خانه های تازه بخرید، جسدهای فوت شدگان از كرونا را در گوشه و كنار نادیده بگیرید، چونكه برخی سیاست مداران فكر می كنند رشد تولید ناخالص داخلی است كه اهمیت دارد. البته این هم دشوار است كه به مردم بفهمانی فعالیتهای آنها باعث انتشار بیشتر این ویروس می شود.
وی خاطرنشان كرد: ما شانس اینكه كرونا را بدون تعطیلی كنترل نماییم از دست داده ایم و باید در ژانویه به این مورد توجه می كردیم كه ویروس تازه در چین شناسایی شده بود.


منبع:

1399/01/07
12:04:30
3389
5.0 / 5
تگهای خبر: مایكروسافت
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت