درخواست گوگل برای دوركاری ۱۰۰ هزار كارمند از خانه

درخواست گوگل برای دوركاری ۱۰۰ هزار كارمند از خانه

ابرنت: گوگل در اقدامی برای پیش گیری از شیوع بیماری كووید 19، از همه كارمندانش در منطقه آمریكای شمالی خواست وظایف شان را از خانه انجام دهند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، گوگل هم زمان با شیوع سریع ویروس كرونا، به همه كارمندان خود در آمریكای شمالی اعلام نمود حداقل تا ۱۰ آوریل در خانه بمانند. قبل از این گوگل به بعضی از دفاتر خود گزینه دوركاری از خانه را داده بود و در این دفاتر بازدیدكننده ای را نمی پذیرفت.

یك سخنگوی گوگل در ایمیلی به شبكه سی ان بی سی اعلام نمود: حالا همه دفاتر گوگل در آمریكای شمالی دوركاری از خانه را در صورت امكان سفارش می كنند. هدف ما كاهش حضور افراد در دفاتر است كه بنا به سفارش كارشناسان، ممكنست روند شیوع ویروس كرونا را آهسته كرده و فشار بر منابع بهداشت و جامعه را كم كند.

بیش از ۱۰۰ هزار كارمند گوگل در منطقه آمریكای شمالی مستقر هستند.

محدودیتهای اخیر به دنبال بحرانی شدن شیوع كرونا در آمریكا روی داده است. تابحال ۴۲۰۰ نفر در سراسر جهان بر اثر مبتلاشدن به بیماری كووید ۱۹ جان خودرا از دست داده و حداقل ۱۱۸ هزار نفر مبتلا شده اند. گوگل روز دوشنبه ورود بازدیدكنندگان به دفاتر این شركت در نیویورك و منطقه سانفرانسیسكو را ممنوع كرد.

مدیران گوگل هفته گذشته در ایمیل هایی كه با هم رد و بدل كرده بودند به بحث درباره وخامت شیوع ویروس كرونا و تاثیر آن روی بیش از ۳۰۰ هزار كارمند این شركت پرداخته بودند كه نشان میدهد آلفابت خودرا برای وخامت اوضاع آماده كرده بود.

بر اساس گزارش شبكه سی ان بی سی، گوگل روز سه شنبه یك صندوق كووید ۱۹ تشكیل داد كه به كارمندان موقت و فروشندگان گوگل در جهان در صورت بروز عوارض احتمالی ویروس كرونا و قرنطینه شدن و عدم امكان حضور آنها در محل كار، مرخصی با حقوق پرداخت خواهدنمود. این صندوق همین طور تعهد شركت برای پرداخت حقوق كارمندان ساعتی را كه با كاهش برنامه های كار روبرو می شوند، تحت پوشش قرار می دهد.

منبع:

1398/12/21
23:53:40
5.0 / 5
3360
تگهای خبر: حقوق , شبكه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ابر نت