حافظه مناسب در گوشی اندرویدی چقدر است؟

حافظه مناسب در گوشی اندرویدی چقدر است؟

ابرنت: ظرفیت حافظه یکی از معدود خاصیت های تلفن هوشمند است که امکان انتخاب آنرا دارید.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، شما نمی توانید در تازه ترین گوشیهای سامسونگ، پردازنده را انتخاب کنید اما می توانید بین مدل هایی با ظرفیت حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت انتخاب کنید.

این انتخاب به میزان مصرف شخصی از یک تلفن اندرویدی بستگی دارد. همه، عادتهای مصرف مختلفی دارند. برای بعضی ۱۲۸ گیگابایت کافی است، در حالیکه کاربران دیگر ممکنست در مدل یک ترابایتی گلکسی اس ۲۲ هم فضا کم بیاورند. میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز به چند عامل بستگی دارد.

چه چیزی فضای ذخیره سازی را پر می کند؟

در ابتدا باید دید چه چیزهایی عمده فضای ذخیره سازی گوشی را اشغال می کنند. این هم تا حدودی به نحوه استفاده از گوشی بستگی دارد. با این وجود دو مصرف کننده بزرگ حافظه در گوشی همه، فایل های سیستم و اپلیکیشن ها و بازی ها هستند. فایل های سیستم، شامل سیستم عامل و هر چیزی که تلفن را قابل استفاده می نمایند، هستند. اپلیکیشن ها می توانند بعد از دانلود شدن، فایلهایی را ایجاد کنند و بازی ها گاهی نیاز به فایل های زیادی دارند.

مصرف کننده بزرگ بعدی فضای ذخیره سازی در گوشیها، عکس ها و ویدئوها هستند. تصاویر کیفیت بالا و ویدئو های تلفن های اندرویدی پیشرفته می توانند فضای زیادی را اشغال کنند. اگر در بین افرادی باشید که هیچ گاه چیزی را حذف نمی کنند، احیانا به ظرفیت حافظه بیشتری نیاز دارید.

مورد بعدی، آهنگ ها، اسناد و دانلودها هستند. همه چیز واقعا به کاربر گوشی بستگی دارد. اگر از سرویسهای پخش موسیقی استفاده کنید، احیانا نیازی به فایل های آهنگ در تلفن خود نخواهید داشت. افرادی که با فایل های پی دی اف زیادی کار می کنند، ممکنست انبوهی از این فایل ها داشته باشند.

در مجموع، اپلیکیشن ها، بازی ها، عکس ها، ویدئوها، آهنگ، اسناد و دانلودها، مواردی هستند که حافظه گوشی را اشغال می کنند اما امکان کنترل آنها وجود دارد.

چگونه فضای ذخیره سازی اشغال شده در گوشی را چک کنیم؟

بررسی فضای ذخیره سازی که در گوشی اندرویدی خود استفاده می کنید، راحت است. برای این کار ابتدا منوی پایین رونده را از بالای گوشی به پایین کشیده و در گوشه سمت راست بالای گوشی، روی آیکن چرخ دنده بزنید. سپس به قسمت "ذخیره سازی" (Storage) بروید. در گوشیهای سامسونگ، باید به قسمت "باتری و مراقبت دستگاه" (Battery and Device Care) مراجعه کنید. در اینجا می توانید ببینید چه میزان از ظرفیت ذخیره سازی را بهره برده اید و چه میزان آزاد مانده است و چه چیزهایی بیشترین حافظه را تصرف کرده اند. معدودی موارد است که باید به آنها توجه کرد.

مهمترین نکته که باید توجه داشت این است که از حافظه موجود، چه میزان مصرف شده است. بعنوان مثال، در یک گوشی اندرویدی با ظرفیت حافظه ۱۲۸ گیگابایت، اگر با گذشت یک سال ۸۹ گیگابایت از ظرفیت گوشی را بهره برده اید که ۱۷ گیگابایت آن عکس است و اسناد و بازی های کمی دارید و آهنگ را در سرویسهای پخش موسیقی گوش می کنید، می توانید مطمئن باشید که ۱۲۸ گیگابایت ظرفیت حافظه برای گوشی بعدی شما مناسب خواهد بود.

چقدر فضای ذخیره سازی نیاز است؟

اکنون می توانید از این اطلاعات برای تصمیم گیری درباره میزان فضای ذخیره سازی مورد نیازتان، استفاده کنید. اگر خیلی اهل عکس گرفتن نیستید و بخواهید عکس ها و ویدئو های ضبط شده را نگه دارید، ۱۲۸ گیگابایت احیانا برای شما کافی خواهد بود. همین طور اگر عکس زیادی نمی گیرید، اما فایلهای آهنگ هایتان را نگه می دارید، احیانا ۱۲۸ گیگابایت برای شما کافی است.

اما وقتی همه این موارد کنار هم قرار می گیرند، مسلما به ظرفیت ذخیره سازی بیشتری نیاز است. گرفتن عکس ها و ویدئو های زیاد و نگهداری همه آهنگ ها در گوشی، فضای زیادی را به سرعت اشغال می کند. اجرای بازی های سنگینی و دانلود هر روزه فایل های بزرگ هم فضای ذخیره سازی را به سرعت محدود خواهدنمود.

بر اساس گزارش وب سایت How-togeek، یک قاعده کلی این است که اگر همه ظرفیت حافظه استفاده شده مربوط به یکی از این بخش ها می شود، شاید ۱۲۸ گیگابایت برای شما کافی باشد. در غیر این صورت باید پول بیشتری برای فضای ذخیره سازی بزرگتر صرف کنید.

منبع:

1401/01/22
16:18:43
0.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت